Polityka i Społeczeństwo

Kompletny odlot Gazety Polskiej. W prawicowej prasie artykuły żywcem wyjęte ze stanu wojennego

Prasowy gniot Tomasza Sakiewicza “Gazeta Polska” znany jest z bliskiego przywiązania do Prawa i Sprawiedliwości. Narracja GP wraz z tworzonymi przez nią klubami pełnią istotną rolę w przyciąganiu mas ku partii Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko za sprawą swoistej mieszanki artykułów wymierzonych w najprostsze ludzkie instynkty – choćby gra syndromem oblężonej twierdzy, czy dumną polską symboliką, bądź przywiązaniem do ludowego katolicyzmu. Dzisiejszy numer Gazety Polskiej Codziennie to w zasadzie ten sam, niewarty uwagi papier na rozpałkę, gdyby nie patognomiczne dla prawicy tytuły artykułów. Parapraksja?

Gazeta Polska i Gazeta Polska Codziennie maglują zapomniany już temat pracującej w wydziale PESEL MSW Ewy Gawor: “urzędniczka warszawskiego ratusza była agentką Kiszczaka!”. Teraz GP stara się udowodnić, że PESEL to narzędzie sowieckiej represji na polskim społeczeństwie, a Sławomir Cenckiewicz, odpowiedzialny za aferę bohater z IPN skarży się na pogróżki za “ujawnione kwity”.

Jeśli jednak odważny czytelnik, bądź masochista przekartkuje sobie dzisiejszy numer GPC zauważy niepokojące tytuły. I być może przeżyje małe déjà éprouvé… jak wyjęte ze stanu wojennego.

Niezapomniane wrażenia jak z “Dnia Świstaka” z Billem Murray’em tylko w Gazecie Polskiej Codziennie. Tabloid Sakiewicza w nieświadomy sposób oddał prawdziwe motywacje i fobie dzisiejszej prawicy – tak podobnej do słusznie minionego reżimu sprzed Okrągłego Stołu. A to wszystko, niestety, za pieniądze państwowych spółek, które jako reklamodawcy pompują kieszenie cynicznych propagandzistów grających na ludzkim strachu i nienawiści.

fot. gp

POLUB NAS NA FACEBOOKU [wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie