Polityka i Społeczeństwo

Kompletna kompromitacja w Sejmie. Poseł .Nowoczesnej walczy o sympatię narodowców

Kompletna kompromitacja w Sejmie. Poseł .Nowoczesnej walczy o sympatię narodowców
fot. flickr/ Sejm RP

Wspominałem wczoraj o rezygnacji .Nowoczesnej z uczestnictwa w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości w 2018 r. Ryszard Petru uzasadniał tę decyzję swoim sprzeciwem wobec upartyjnienia Święta oraz wykorzystywania symboli w cynicznej grze politycznej. Jakże odważna ideowa postawa, chciałoby się powiedzieć. Przykre jest niestety, że przegrała z podłym koniunkturalizmem, o czym zaświadczył poseł .N Zbigniew Gryglas podczas sejmowego wystąpienia.

 

 

 

 

 

 

Sekretarz klubu .Nowoczesnej założył opaskę Narodowych Sił Zbrojnych. Złożyło się to z 75. rocznicą powołania formacji wojskowej polskiego „podziemia niepodległościowego” i przyjęciem sejmowej uchwały upamiętniającej jej powstanie. Przedstawiciel partii do niedawna pomstującej pod adresem wszelkich przejawów historycznego nadęcia, z dumą akcentującej przywiązanie do nowoczesnego patriotyzmu i pragmatyzmu politycznego zdecydował się przyłączyć do chocholego tańca, bezradnego wobec wzrostu popularności nacjonalistycznych resentymentów. Przywdział opaskę formacji odpowiedzialnej za śmierć ludności cywilnej, formacji – fetyszu klubu Kukiz’15, czy odzieżowych patriotów.

Swojemu niezadowoleniu dał wyraz Adrian Zandberg z Partii Razem.

Przebieranki posła Nowoczesnej nie uszły uwadze użytkowników Twittera:

Koledze z poselskiej ławy przyszedł z odsieczą Piotr Misiło, również członek .Nowoczesnej.

Więc rozchodzi się o … proporcje. Poseł w kuriozalny sposób sięgnął po motyw psychostazji, byleby wytłumaczyć idiotyczne z racji profilu swojej partii zachowanie kolegi. Idąc tym tokiem myślenia można usprawiedliwić zbrodnie wojenne niewymiernym ich wkładem w rozwój nauki, medycyny, technologii, przyspieszenie zmian społecznych, równouprawnienie etc.

Wydaje mi się, że .N próbuje robić dobrą minę do złej gry. Ileż razy słyszeliśmy o tym, że niskie wyniki sondażowe nie robią wrażenia na politykach tej partii. Dzisiejszy incydent doskonale obrazuje, jak nieszczere są to słowa i jaką grozę budzi ewentualność niebytu partii-objawienia w przyszłym sejmowym rozdaniu. Ale… Czy sięganie po sympatię tekstylnych patriotów cokolwiek .N przyniesie?

fot. flickr/ Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie