Polityka i Społeczeństwo

Komorowski dosadnie komentuje sprawę kontrowersyjnego lotu Dudy. “Przykład niewyciągania wniosku z bolesnej lekcji”

Flickr/ Platforma Obywatelska RP

Bronisław Komorowski w dosadny sposób skomentował sprawę kontrowersyjnego lotu Andrzeja Dudy. – Widać, że się nie nauczył na doświadczeniu Lecha Kaczyńskiego i Polski, skoro lekceważy instrukcję HEAD – stwierdził były prezydent.

Sporo emocji wywołała w ostatnich dniach wiadomość o locie Andrzeja Dudy z Babimostu z dnia 2 lipca. O sprawie informowały „Gazeta Wyborcza” i TVN24. Okazało się, że samolot wystartował z lotniska po zakończeniu służby przez kontrolera ruchu lotniczego i bez wydanej zgody na start. Co więcej, maszynę pilotowała młoda kapitan z zaledwie dwuletnim stażem. W kokpicie towarzyszył jej instruktor, gdyż pani kapitan nie miała aktualnych uprawnień do lądowania. Mimo to lot się odbył.

Tę sytuację dosadnie skomentował Bronisław Komorowski. Były prezydent uważa, że takie lekceważenie procedur świadczy o tym, że nie wyciągnięto wniosków z „bolesnej lekcji katastrofy smoleńskiej”.

Pan prezydent Duda swego czasu mówił, chyba parokrotnie, raz zapamiętałem, że on się ciągle uczy. Natomiast widać, że się nie nauczył na doświadczeniu Lecha Kaczyńskiego i Polski, skoro lekceważy instrukcję HEAD związaną z rozstrzyganiem kwestii, jak można transportować najważniejsze osoby w państwie i świadomie obchodził tę instrukcję – powiedział Komorowski w programie „Jeden na jeden” na antenie TVN24.

Byłemu prezydentowi nie spodobały się także słowa swojego następcy o zakładaniu maseczek. Na pytanie, dlaczego nie zasłania nosa i ust podczas wizyty na Wawelu, Duda odparł, że „nie każdy może, nie każdy lubi” nosić maskę.

Wyraźnie podlizuje się opinii publicznej, bo opinia publiczna tak rzeczywiście widzi ten problem. Ludzie nie lubią ograniczeń, ale rolą władzy i ludzi odpowiedzialnych za państwo jest czasami pójście pod prąd takich prostych oczekiwań ludzkich, tłumaczenie i dawanie pewnego przykładu, że jednak nawet jak to jest coś niemiłego, nieprzyjemnego i niechcianego, to czasami bywają to rzeczy konieczne – skomentował Bronisław Komorowski. Były prezydent podkreślił, że przedstawiciele władz nie powinni lekceważyć zasad reżimu sanitarnego. Przypomniał też, że premier Mateusz Morawiecki bagatelizował epidemię, mówił, że nie trzeba się bać wirusa, a teraz notuje się coraz więcej przypadków nowych zakażeń.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie