Polityka i Społeczeństwo

Komitet Rafała Trzaskowskiego oficjalnie żąda powtórzenia wyborów!

Onet.pl dotarł do protestu wyborczego, jaki został złożony w Sądzie Najwyższym przez komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego. Dokument opisuje szereg nieprawidłowości i zawiera zarzuty o charakterze przestępczym. 

Protest wyborczy zaczyna się od zakwestionowania terminu wyborów, a konkretnie o naruszenie art. 128 ust. 2 Konstytucji RP, poprzez wyznaczenie wyborów na 28 czerwca bez podstawy prawnej. Kolejnym elementem jest rola telewizji z nazwy publicznej w kampanii wyborczej – W proteście mowa jest o “jawnej agitacji wyborczej prowadzonej przez publiczną telewizję nawołującą do głosowania na Andrzeja Dudę – pisze Onet. Do tego dochodzi dyskredytowanie Rafała Trzaskowskiego poprzez przekazywanie zmanipulowanych i nieprawdziwych informacji na jego temat.

Jak pisze Onet, pod adresem TVP kierowane są zarzuty o jawne łamanie prawa, polegające na “przygotowywaniu oraz finansowaniu ze środków publicznych Telewizji Polskiej S.A. materiałów wyborczych kandydata Andrzeja Dudy“. Komitet Trzaskowskiego przytacza konkretne przykłady materiałów emitowanych w TVP, które wyglądały jak spoty wyborcze.

W proteście jest opisanych szereg problemów i nieprawidłowości mających miejsce podczas przygotowań do wyborów: kłopoty z dopisaniem do spisu wyborców, niedoręczenie pakietów wyborczych – Komitet Trzaskowskiego przypomina także o kłopotach Polaków za granicą, którzy nie dostali pakietów wcale, albo dostali je na tyle późno, że nie byli w stanie odesłać w terminie – czytamy na Onecie.

Mając na uwadze, rozmiar i ilość naruszeń, które wystąpiły na nieznaną dotąd skalę i tym samym niewątpliwie  miały istotne znaczenie i wpływ na wynik wyborów, szczególnie biorąc pod uwagę niewielką różnicę uzyskanych przez kandydatów głosów, wnoszę o podjęcie przez Sąd Najwyższy uchwały stwierdzającej nieważność dokonanego 12 lipca 2020 roku wyboru Prezydenta Rzeczpospolitej – pisze Grzegorz Wójtowicz, pełnomocnik komitety wyborczego Rafała Trzaskowskiego.

Obszerne fragmenty protestu do przeczytania na Onet.pl 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie