Polityka i Społeczeństwo

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę… Przyszły wiceminister, Janusz Kowalski dziwacznie atakuje ideologię LGBT

screen/ Polskie Radio

Janusz Kowalski z Solidarnej Polski zaatakował na antenie TVP Info “lewacką ideologię”. Nawiązał tym do sobotniej Parady Równości. Tłumacząc jednak, w czym dopatrzył owej “ideologii”, rozśmieszył siedzącą obok posłankę Beatę Maciejewską z Nowej Lewicy.

Parada Równości w Warszawie

Przypomnijmy, że w sobotę 25 czerwca ulicami Warszawy przeszła 21. Parada Równości. Nie spodobało się to Kowalskiemu z Solidarnej Polski. W programie “Minęła dwudziesta” w TVP Info, w którym pojawiły się też Anna Kwiecień z PiS i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Beata Maciejewska, polityk zaatakował “lewacką ideologię”. Dodał że na widok “tych wszystkich mężczyzn ubranych w skórzane maski” podniosło mu się ciśnienie.

Coś niewyobrażalnego. […] Dzisiaj zatrzymanie tej lewackiej ideologii LGBT, gender, która wchodzi do szkół, wchodzi do przedszkoli, wchodzi w nasze umysły… Ja nawet widzę kredki jakieś... – grzmiał Kowalski.

– Kolorowe kredki – podpowiedziała mu wyraźnie rozbawiona Maciejewska.

Co ciekawe, poseł podchwycił motyw kredek.

Kolorowe kredki – kontynuował. – Wszystko po prostu w tych tęczowych barwach: kredki, tornistry… – mówił przejęty.

Ale kredki zawsze były takie kolorowe – odparł prowadzący program Adrian Klarenbach, wykazując się sporym racjonalizmem i znajomością rynku przyborów szkolnych.

W świecie Solidarnej Polski każda kredka powinna być albo czarna, albo biała – zakpiła Maciejewska.

Minister Kowalski

Ponoć Janusz Kowalski ma objąć stanowisko wiceministra w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Możliwe, że to część cynicznej gry PiS.

Powrót Kowalskiego do rządu trochę by go ujarzmił. Teraz mu wygodnie krytykować PiS, bo jako szeregowy poseł za nic teraz nie odpowiada – powiedział Gazeta.pl jeden z polityków obozu rządzącego.

Dziś ten kontrowersyjny polityk ewidentnie gra na skrajne skrzydło Zjednoczonej Prawicy. Pytanie, czy nie odbiera przez to ugrupowaniu centrowych wyborców.

Czytaj również:

Źródło: Gazeta.pl, TVP Info

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie