Po godzinach

Koleżka Putina o sobie przypomniał, TAK Cyryl zachęca Rosjan do udziału w wojnie. “Pamiętaj, że jeśli umrzesz…”

vodograj/ Shutterstock

W Rosji trwa mobilizacja, ale obywatele kraju-agresora nie garną się do armii. Słowa zachęty skierował do nich patriarcha Cyryl.

Władimir Putin mocno przeliczył się w swoich militarnych ambicjach. Trzydniowa w zamiarze wojna trwa już siódmy miesiąc, a Rosja ponosi gigantyczne straty. Niedobory na froncie Putin postanowił załatać, ogłaszając częściową mobilizację, która wg. nieoficjalnych informacji ma dotknąć nawet 1,2 mln ludzi.

Rosjanom, którzy z dumą pokazywali znak Z i popierali Putina, teraz nagle się odwidziało. Nagle popularne stały się wśród nich zagraniczne podróże – byle uciec przed mobilizacją. Rosjanie poszukują też w internecie porad, jak uciec z kraju czy jak uniknąć poboru.

Może zmienią zdanie, gdy usłyszą mobilizacyjne słowa samego patriarchy Cyryla? Ten gagatek postanowił podnieść morale swojego narodu w kuriozalny sposób.

Idź odważnie, aby wypełnić swój wojskowy obowiązek. I pamiętaj, że jeśli umrzesz za swój kraj, będziesz z Bogiem w Jego królestwie, chwale i życiu wiecznym – cytuje słowa Cyryla niezależny portal Nexta. Ciekawe, czy po takiej przemowie ktoś poczuł się zainspirowany, by walczyć za Putina. A może sam patriarcha powinien dać przykład i ruszyć na front?

A sam patriarcha Cyryl, co to jest za obrzydliwa postać… Osobnik, będący zakałą nie tyle prawosławia, co całego chrześcijaństwa, otwarcie popiera Władimira Putina w jego zbrodniczych działaniach w Ukrainie. Cyryl miał czelność stwierdzić, że… Rosja nikogo nie zaatakowała.

Nie chcemy z nikim prowadzić wojny, Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała. To niesamowite, kiedy wielki i potężny kraj nigdy nikogo nie zaatakował, a jedynie bronił swoich granic – bredził duchowny. Dlatego z nieukrywaną satysfakcją oglądaliśmy wideo, na którym patriarcha Cyryl zalicza spektakularną glebę w trakcie mszy w Noworosyjsku.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie