Polityka i Społeczeństwo

Kolejny wzrost zakażeń, czy czekają nas obostrzenia? Niedzielski zapowiedział, kiedy możemy spodziewać się zaostrzenia restrykcji

Flickr.com/PiS

Rośnie liczba zakażeń, coraz więcej chorych trafia do szpitali. Czy zbliża się moment, w którym rząd zdecyduje się na wprowadzenie obostrzeń? Do sprawy odniósł się Adam Niedzielski.

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś o aż 882 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu chorób współistniejących – 14 osób. To niestety oznacza wzrost – wczoraj odnotowano 711 nowych zakażeń, a zmarło 15 osób. Według danych podanych przez ministerstwo 1179 osób jest hospitalizowanych z powodu covid-19, a zajęte są 124 respiratory. Warto zaznaczyć, że w znacznej większości do szpitali trafiają osoby niezaszczepione. Adam Niedzielski poinformował niedawno, że udział osób zaszczepionych w nowych zakażeniach to niecały 1 procent.

Pozostaje jednak pytanie, czy wzrost zakażeń oznacza, że zbliżamy się do momentu, w którym rząd wprowadzi obostrzenia? Do sprawy odniósł się minister zdrowia.

Prognozujemy cały czas, że ta średnia liczba zakażeń na koniec września będzie w okolicach tysiąca – mówię o takiej średniej tygodniowej, czyli codziennie praktycznie występującej. To nie są jeszcze przedziały, w których takie decyzje chcielibyśmy podejmować – oświadczył Adam Niedzielski. Jak zaznaczył, umowna granica, poniżej której rząd nie będzie rozważał obostrzeń, to tysiąc zakażeń dziennie.

Mamy przygotowany pewien model dzielenia na strefy żółte, zielone i czerwone; i ten model, uwzględnia też poziom zaszczepienia w poszczególnych powiatach, ale na razie to nie jest absolutnie czas na podjęcie decyzji o zaostrzaniu restrykcji – powiedział minister. Zaznaczył też, że nie chce doprowadzić do sytuacji, w której „osoby zaszczepione ponosiły koszty nieodpowiedzialności osób, które się nie zaszczepiły”.

Nie można lekceważyć kwestii szczepień. Liczba pacjentów „przyrastających” w szpitalu w Sanoku podwaja się z tygodnia na tydzień – zaznaczył szef resortu zdrowia.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie