Polityka i Społeczeństwo

Kolejny szokujący raport ministerstwa zdrowia. Mamy nowy rekord zakażeń

Nowy raport ministerstwa zdrowia przynosi kolejne niepokojące wieści. W ciągu doby odnotowano 35 251 przypadków zakażenia koronawirusem.

Trzecia fala pandemii nie odpuszcza. Po tradycyjnym spadku liczb na początku tygodnia (w weekendy zazwyczaj przeprowadza się mniej testów), wczoraj znów przekroczyliśmy granicę 30 tysięcy nowych zachorowań w ciągu doby. Dzisiejszy raport przynosi jeszcze gorsze wieści – ministerstwo zdrowia poinformowało o 35 251 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 130 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 491 pacjentów – to łącznie 621 ofiar.

Od soboty obowiązują w całym kraju zaostrzone restrykcje. Rząd liczy, że obostrzenia i ofensywa programu szczepień pozwoli opanować sytuację. Niedawno rząd ogłosił zmiany w systemie rejestracji na szczepienia.

– Zapowiedzieliśmy na konferencji z panem premierem, że do końca drugiego kwartału będzie wykonanych łącznie 20 mln szczepień. Byłbym ostrożny z podawaniem ile tych szczepień zostanie wykonanych w kwietniu, dlatego że na razie mamy deklaracje dostaw od producentów na nieco ponad 5 mln szczepionek – powiedział Michał Dworczyk na antenie RMF FM.

Wciąż musimy się liczyć z zaostrzeniem obowiązujących restrykcji. Niewykluczone jest wprowadzenie godziny policyjnej czy ograniczeń w przemieszczaniu się nie wykluczał Adam Niedzielski.

Jeżeli w najbliższym czasie dojdzie do przesilenia, to będziemy musieli rozważyć takie scenariusze – powiedział minister zdrowia na antenie RMF FM.

– Granicą jest 30 tys. zakażeń dziennie w rozliczeniu tygodniowym. Trzy dni z rzędu po 30 tys. i system staje się niewydolny. Powinniśmy wtedy pilnie zastosować rozwiązania z poprzedniej wiosny i Wielkanocy – mówił kilka dni temu prof. Andrzej Horban.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia, RMF FM, Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie