Polityka i Społeczeństwo

Kolejny sondaż potwierdza problemy PiS. Topnieje poparcie dla partii Kaczyńskiego!

Jak wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes wykonanego na zlecenie portalu wPolityce.pl, Koalicja Obywatelska zmniejsza dystans do Zjednoczonej Prawicy.

Nowy sondaż

Spójrzmy najpierw na procenty. Na Zjednoczoną Prawicę chce zagłosować 34 proc. badanych. To spadek o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem. Na Koalicję Obywatelską chce oddać głos 27 proc. respondentów – to z kolei wzrost o 3 punkty.

Traci Polska 2050 Szymona Hołowni i to aż 2 punkty. Dziś popiera ją tylko 12 proc. respondentów. Na Konfederację chce głosować 11 proc. badanych (wzrost o 1 proc.), a Lewicę popiera 10 proc. badanych. To 1 punkt więcej niż w poprzednim sondażu. Z 2 proc. do 3 proc. wzrosło poparcie dla PSL. To jednak nadal zbyt mało, by wejść do Sejmu.

Poparcie dla Kukiz‘15 pozostaje bez zmian – 2 proc., co skazuje ten ruch na koalicję wyborczą z PiS lub niewejście do parlamentu. Porozumienie odnotowało wynik na poziomie 0 proc. Wcześniej był to 1 proc. Możliwe, że to efekt zniknięcia z mediów Jarosława Gowina. Deklarowana frekwencja wynosi 58 proc. – to wzrost aż o 6 punktów procentowych.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1063 osób w dniach od 14 do 17 stycznia 2022 roku.

Co to wszystko oznacza?

Jak widać, KO ściga ZP w sondażach. Słabnie jednak Polska 2050 – możliwe, że przez nazbyt buńczuczne zapowiedzi swojego lidera Szymona Hołownię, który wyraźnie odcina się od pomysłu wspólnych list z PO.

Nie jest jasne, kto rządziłby po wyborach, bowiem kluczowe byłoby zachowanie potencjalnych sojuszników PiS-u – Lewicy i Konfederacji. Ich współpraca z jedną, czy drugą ze stron może przeważyć o tym, kto rządziłby krajem przez następne 4 lata.

Źródło: wpolityce.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie