Polityka i Społeczeństwo

Kolejny skandal w Pałacu Prezydenckim! Andrzej Duda odznaczył skazanego prawomocnym wyrokiem

PiS i prezydent Duda po stronie lobbystów, ale przeciw pacjentom?
fot. flickr/KPRM

W 2017 roku radny Prawa i Sprawiedliwości został skazany za podrabianie rachunków i umów o dzieło. W listopadzie 2018 roku Andrzej Duda podpisał postanowienie o odznaczeniu go Złotym Krzyżem Zasługi – pisze Polityka.

Andrzej Zbyszyński startował z wołomińskich list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych w 2018 roku. Wybuchła afera ponieważ Zbyszyński został rok wcześniej skazany za fałszowanie dokumentów, a konkretnie za podrabianie rachunków i umów o dzieło wystawianych na Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w Kobyłce. Radny został prawomocnie skazany na karę grzywny.

Wołomin to królestwo Jacka Sasina i gdy sprawa wyszła na światło dziennie, aktualny minister aktywów państwowych zapewniał, że partia nie miała wiedzy o wyroku – W tej chwili pan Zbyszyński wycofał swoją kandydaturę na radnego. Takie są standardy PiS. Nie popieramy w wyborach ludzi z wyrokami – pisał na Twitterze w październiku 2018 roku.

21 października 2018 roku odbyła się pierwsza tura wyborów samorządowych – Jak udało nam się ustalić, już 28 listopada prezydent Andrzej Duda podpisał postanowienie o odznaczeniu Zbyszyńskiego Złotym Krzyżem zasługi – ujawnia Polityka. Odznaczenie zostało przyjęte we wrześniu 2019 roku w trakcie uroczystości w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Wręczył je ówczesny wojewoda mazowiecki Zdzisław Siperia, aktualnie poseł PiS.

To kolejna kontrowersyjna sytuacja dotycząca głowy państwa, po ujawnieniu przez Rzeczpospolitą ułaskawienia pedofila oraz odmowie ułaskawienia polskiego żołnierza, weterana wojny w Afganistanie. “Wysokie standardy” o których bez przerwy mówi obóz Zjednoczonej Prawicy są tylko pustym sloganem. Jednak najbardziej oburzające jest to, że jak sugerują rozmówcy Polityki, radny został odznaczony za przejście przed wyborami na stronę PiS.

Źródło Polityka

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie