Polityka i Społeczeństwo

Kolejny sejmik wycofuje się z homofobicznej uchwały. Ojciec prezydenta Dudy musiał przełknąć gorycz porażki

Kolejny sejmik wycofuje się z deklaracji anty-LGBT. Tym razem z homofobicznej uchwały zrezygnowała małopolska.

Sejmiki wycofują uchwały

Samorządy, które przyjęły uchwały anty-LGBT, zaczynają się wycofywać ze swoich homofobicznych inicjatyw. Nie jest to przypadek – to efekt wezwania Komisji Europejskiej. Homofobicznym regionom grozi bowiem wstrzymanie wypłat unijnych środków. Nic dziwnego, że kolejne sejmiki wycofują się z tamtych deklaracji.

Tym razem dokonał tego sejmik małopolski. Radni uchylili w głosowaniu deklarację dotyczącą „ideologii LGBT” z 2019 roku. Za uchyleniem głosowało 16 radnych, siedmiu było przeciw, wstrzymało się 15.

Zgodnie z oczekiwaniami usunęliśmy wszystkie zapisy dotyczące tych wrażliwych tematów i nieprecyzyjnych terminów, czyli generalnie dotyczących sprzeciwu wobec ideologii LGBT – mówił jeszcze przed głosowaniem marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

Nie zabrakło jednak komplikacji. Okazało się, że marszałek nie dogadał się ze wszystkimi przedstawicielami swojej partii. Pozostawienie uchwały forsował m.in. Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy.

Naprawdę niewiele było do katastrofy i pozostawienia uchwały anty-LGBT. W PiS mieliśmy do czynienia z totalną awanturą. Znaleźli się w takim klinczu, że jedynym rozwiązaniem było poprzeć uchwałę opozycji. Co musiało ich bardzo zaboleć – powiedział Tomasz Urynowicz, były wicemarszałek małopolski w rozmowie z WP.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie