Polityka i Społeczeństwo

Kolejny mail ze skrzynki Dworczyka pokazuje prawdziwą twarz CBA. “Skundlenie i wiernopoddańczość”

Służby specjalne powinny być z zasady apolityczne. Najnowsza korespondencja cieknąca ze skrzynki Dworczyka pokazuje wiernopoddańczość byłego szefa CBA.

W obozie władzy panuje strach przed mailami, które już wyciekły ze skrzynki Michała Dworczyka i tymi, które dopiero ujrzą światło dzienne. Pokazał to niedawny skandal, jaki miał miejsce na niedawnym posiedzeniu komisji obrony. Sejmowa komisja miała się zająć wątkiem afery mailowej dotyczącym spraw związanych z obronnością i bezpieczeństwem Polski.

Wiceszef MON Wojciech Skurkiewicz oświadczył, że nie będzie odnosił się do “informacji z rosyjskich portali”, po czym Michał Jach z PiS, przewodniczący komisji, zerwał obrady i zamknął jej posiedzenie. Wszyscy politycy PiS uciekli z sali, w której miało się odbyć “przesłuchanie”.

Lojalny w 100%

Maile ze skrzynki Dworczyka ciekną i mamy najnowszą ich odsłonę. Korespondencja jest datowana na 19. lutego i jest zatytułowana: “CBA”. Służby specjalne z zasady powinny by apolityczne, ale nie dotyczy to rządów Zjednoczonej Prawicy. Michał Dworczyk pisze do premiera Mateusza Morawieckiego, że Ernest Bejda, były szef CBA “przyjął wszystkie decyzje i jest jak podkreśla w 100% lojalny”.

Dzwonił do mnie dziś Bejda. Prosił aby przekazać Ci, że dzwonił wyłącznie z podziękowaniami za możliwość dotychczasowej pracy. Przyjął wszystkie decyzje i jest jak podkreśla w 100% lojalny. Prosił tylko żeby zapytać się czy wiesz o pomyśle na jego następcę – jakiś człowiek z ABW z delegatury chyba katowickiej. Powiedział, że facet jest ok, tylko Bejda obawia się, że może nie udźwignąć złożonych wyzwań jakie stoją przed CBA…Michał – czytamy.

Skundlenie i wiernopoddańczość

Do ujawnionego maila odniósł się Paweł Wojtunik, który w latach 2009-2015 kierował Centralnym Biurem Antykorupcyjnym. W swoim komentarzu nie przebiera w słowach.

Kolejny dowód na upolitycznienie, skundlenie i wiernopoddańczość! Dworczyk o Bejdzie do premiera Morawieckiego: „przyjął wszystkie decyzje i jak podkreśla jest w 100% lojalny”. To o szefie CBA, niby niezależnej służby antykorupcyjnej…Niedobrze się robi… – napisał Wojtunik.

Czytaj również:

 O tej licytacji WOŚP już jest głośno. Kościelni hierarchowie będą oburzeni

Kolejny kraj szykuje się do wojny. Grozi nam regionalny konflikt zbrojny?

Sensacyjne doniesienia WHO o pandemii w Europie! Na taką informację wszyscy czekali

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie