Polityka i Społeczeństwo

Kolejny kandydat na prezydenta Rzeszowa. Wyborcy Hołowni mogą być skołowani

Szymon Hołownia
Flickr.com

W Rzeszowie dzieje się coś dziwnego. Partia Polska 2050, która jednak nie współpracuje z Szymonem Hołownią, zapowiada, że po weekendzie zarejestruje swoją kandydatkę w wyborach na prezydenta miasta. Tą ma to być Małgorzata Grzywa, była wójt gminy Oświęcim.

Polska 2050 ze swoją kandydatką

Już w poniedziałek pełnomocnik Komitetu Wyborczego Polska 2050 Włodzimierz Zydorczak ma zgłosić Małgorzatę Grzywę jako kandydatkę w wyborach w Miejskiej Komisji Wyborczej w Rzeszowie.

Kandydatów na wójta zgłasza się do gminnej komisji wyborczej najpóźniej w 25 dniu przed dniem wyborów do godziny 24. Oznacza to, że kandydatów na prezydenta Rzeszowa można zgłaszać do dnia 19 maja 2021 roku – powiedział Zydorczak Onetowi.

Czy tym razem się uda? Komitet już wcześniej chciał zgłosić swoją kandydatkę, ale zebrał jedynie 2321 podpisów pod jej kandydaturą.

Teraz dozbieraliśmy brakujące podpisy i złożymy wymaganą ich liczbę – zapewnił teraz Onetowi Zydorczak.

Tego samego dnia o godz. 12 na rynku w Rzeszowie ma odbyć się konferencja prasowa Małgorzaty Grzywy, podczas której zaprezentuje ona swój program. Wiadomo, że zakłada on m.in. powołanie Powszechnego Samorządu Gospodarczego Podkarpacia, konkursy na wiceprezydentów i stanowiska kierownicze w urzędzie, opracowanie 30-letniej obywatelskiej strategii rozwoju Rzeszowa oraz przejęcie funkcji, roli i znaczenia Lwowa.

Rozłam po stronie opozycji?

Od razu jednak uspokajamy. Nie chodzi o Polskę 2050 Hołowni, ale ugrupowania, które w październiku 2020 r. zmieniło nazwę z “Jeden-PL” na “Polska 2050”. Wprowadza to więc pewne zamieszkanie na polskiej scenie politycznej i w świadomości wyborców.

Dziś o rzeszowski ratusz  walczy czworo kandydatów: Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł i Grzegorz Braun. Jeśli wierzyć sondażom, to ten pierwszy, który jest popierany przez całą opozycję (KO, Lewicę, Polskę 2050), ma największe szanse na wyborczy sukces.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie