Polityka i Społeczeństwo

Kolejny dzień oczerniania Rafała Trzaskowskiego. Tak Wiadomości spełniają swoją misję.

fot. wiadomosci.tvp.pl

Nie jest tajemnicą, że Wiadomości TVP są narzędziem, używanym przez PiS podczas kampanii Andrzeja Dudy. Program nawet nie udaje obiektywnego. Teraz „misją” Wiadomości jest jednak nie tylko promocja postaci Andrzeja Dudy, lecz także jak największe zniechęcenie do Rafała Trzaskowskiego.

W ostatnich wydaniach „Wiadomości” widać było nowy trend: Rafał Trzaskowski kreowany był tam jako antyklerykał, który zagraża „tradycyjnym wartościom”. Zarzucano mu nawet… parodiowanie pielgrzymki Jana Pawła II.

Pochwały dla Andrzeja Dudy

Naturalnie na tle antagonisty Wiadomości, którym jest kandydat KO, błyszczy protagonista – Andrzej Duda. Wojciech Czuchnowski przeanalizował na łamach „Gazety Wyborczej” czwartkowe wydanie wiadomości. Okazuje się, że o urzędującym prezydencie wspomniano w aż 9 materiałach z tego wydania! 

Oczywiście każda ze wzmianek o prezydencie była pozytywna. Duda pojawił się kontekście dobrze kojarzących się spraw, takich jak fundusze europejskie na walkę ze skutkami pandemii, inicjatywa Trójmorza, dotacje dla firm oraz Karta Praw Rodziny.

W blasku pochwał dla Andrzeja Dudy znalazł się też rząd, który chwalono między innymi za „dbanie o majątek narodowy”. Działania rządu PiS były skontrastowane z władzą PO-PSL, która w narracji TVP ten majątek wyprzedawała.

Przestraszyć Trzaskowskim

I tak jak „złe” rządy PO-PSL są zestawiane z dobrą władzą PiS, tak postać Rafała Trzaskowskiego porównywana jest z Andrzejem Dudą. I kandydat KO oczywiście przedstawiony jest tak, by w tym zestawieniu wypaść niekorzystnie. Czwartkowe Wiadomości pokazały między innymi materiał pod tytułem „Puste obietnice Rafała Trzaskowskiego”. Od obietnicy darmowych miejsc w przedszkolach i żłobkach, autor materiału przeszedł – a jakże – do zagrożenia „ideologią LGBT”.

Z pomocą przychodzą cytowani eksperci. Od Artura Wróblewskiego z Uczelni Łazarskiego Słyszymy, że „cele społeczne” nie są priorytetem Rafała Trzaskowskiego i zapewne „będzie dbał o swoich ludzi i kolegów partyjnych, niż zwykłych ludzi”. Tomasz Sakiewicz z kolei oskarża, że Trzaskowski wydaje pieniądze, by „przebudować społeczeństwo w stronę gender i LGBT”. Nie zabrakło informacji o podpisaniu przez Trzaskowskiego karty LGBT-plus. To ostatnie zestawiono – niespodzianka! – z Andrzejem Dudą i jego Kartą Praw Rodziny.

Do wyborów zostały dwa tygodnie. Czy „Wiadomościom” starczy kreatywności na wymyślanie kolejnych konfiguracji, łączących Rafała Trzaskowskiego z „groźną ideologią”? Pierwsza próba już dziś o 19:30.

Źródło: Gazeta Wyborcza, TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie