Polityka i Społeczeństwo

Kolejny bunt na pokładzie? Jan Maria Jackowski stawia się PIS-owi

Fot. Flickr

Kolejny bunt na pokładzie Zjednoczonej Prawicy? Senator PiS Jan Maria Jackowski złożył poprawkę, by w niedzielę 6 grudnia nie można było prowadzić handlu.  Oznacza to, że sprzeciwił się władzom rządzącej partii.

Jackowski jest na “nie”

– Wydaje mi się, że pod hasłem covidu za pięć dwunasta wprowadzanie tego typu rozwiązania ma daleko idące konsekwencje (…) Składam poprawkę o wykreślenie art. 4 z tej ustawy, czyli niedzieli 6 grudnia – powiedział senator.

Przypomnijmy, że przepis, który wprowadza zgodę na handel w niedzielę 6 grudnia, znalazł się w nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Mamy ustawę, która reguluje handel w niedzielę, na mocy tej ustawy dwie ostatnie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia czy Wielkanocnymi ten handel może działać i nie widzę podstaw, żeby zmieniać ten konsensus, który został wypracowany w poprzedniej kadencji – powiedział dziennikarzom Jackowski.

Dodał, że “tworzy się incydentalną regulację, dotyczącą jednej niedzieli i to za pięć dwunasta, w atmosferze konfliktu ze związkiem zawodowym Solidarność”.

AntyPiS?

Pomysł senatora nie spodobał się PiS-owi.

Ubolewam nad poprawką senatora Jackowskiego, to senator, PiS, ale w tym momencie działa we własnym imieniu, wbrew stanowisku klubu, rządu i większości sejmowej – oświadczył wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

To nie pierwszy raz, gdy Jackowski stawia się PiS-owi. Zbuntował się też przeciwko “piątce dla zwierząt” i publicznie krytykował PiS za naciskanie na polityków, by ci poparli kontrowersyjną “ustawę futerkową”. Wtedy dowiedzieliśmy się od niego, że do małżonka osoby, która jest senatorem PiS, zadzwonił “kierownik z zakładu pracy”, w którym ta osoba pracuje. W czasie rozmowy miał ponoć zagrozić, że jeśli polityk nie poprze ustawy, to ta osoba straci pracę. Pisaliśmy o sprawie w tym miejscu.

Czy więc w obozie Zjednoczonej Prawicy szykuje się kolejny bunt? To już nie pierwszy raz, gdy polityk współpracujący z tą partią głosuje nie po myśli szefostwa ugrupowania. Możliwe, że scenariusze mówiące o wyborach w 2021 r. nie są przesadzone.

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie