Kultura Polityka i Społeczeństwo

Kolejni artyści bojkotują “Trójkę”! Rojek, Bartosiewicz czy Muniek nie chcą być kojarzeni z radiową cenzurą

Trójka

Dzisiaj jako instytucja niszczycie swoją legendę. Przychodzi mi to z ogromną trudnością, ale nie chcę być częścią radia które odbiera wolność i stawia ograniczenia… – pisze w krótkim oświadczeniu Artur Rojek. Podobnych głosów w środowisku artystycznym jest więcej.

Czasami jedna niemądra, absurdalna decyzja potrafi wywrócić życie do góry nogami. Najlepszym przykładem może być tu decyzja o anulowaniu Listy Przebojów , którą wygrał Kazik z piosenką “Twój ból jest lepszy niż mój”.

Odwołanie niewygodnego dla władz notowania, doprowadziło do burzy w spokojnym życiu radiowej “Trójki”.

Ze stacji zaczęli odchodzić kolejni dziennikarze, ikony Myśliwieckiej. Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński, pozostali pracownicy zorganizowali niemy protest przed siedzibą radia. Chwilę później bojkot rozgłośni zaczęli ogłaszać oburzeni artyści. Jeśli tak dalej pójdzie, na falach “Trójki” będzie można usłyszeć już chyba tylko Zenka.

Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska, Artur Rojek i inni mówią “nie” praktykom “Trójki”. Do bojkotu dołączyła też wytwórnia Mystic Production, która obok czołowych polskich artystów ma w swojej “stajni” m.in Deep Purple, Nick’a Cave’a czy Skunk Anansie. Ich piosenek nie usłyszymy w najbliższym czasie na antenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie