Polityka i Społeczeństwo

Kolejne włamanie na konto pocztowe ważnego polityka PiS? Jeszcze jeden wątek w aferze hakerskiej

Czy Joachim Brudziński jest kolejną ofiarą włamania na konto pocztowe? Subtelnie sugeruje to Onet w swoim najnowszym artykule.

Joachim Brudziński i jego mail

Publikowane w sieci zrzuty ekranu zawierają e-maila, który – jeśli jest prawdziwe – został napisany przez Joachima Brudzińskiego. Polityk pisał wiadomość do Mateusza Morawieckiego. Ta trafiła na oficjalną skrzynkę szefa rządu, a nie na jego prywatnego maila, jak miało to ponoć miejsce w przypadku domniemanych wiadomości Dworczyka.

Mateusz dostałem takie pismo od (pada nazwisko – red.), wiem że Banaś miał na niego »długie zęby« ale pomógł nam w czasie kampanii kiedy potwierdził patologie Platformy w związku z »wlewem« tysięcy litrów paliwa do Polski. Może da się coś zrobić z jego prośbą? Pozdrawiam. J

– miał napisać Brudziński.

Z maila i załącznika wynika, że osoba, o której pisał Brudziński szuka pomocy w “uregulowaniu sytuacji zawodowej”. “Od 30 sierpnia 2017 r. pozostaje poza służbą na skutek braku propozycji do Krajowej Administracji Skarbowej” – napisała do polityka PiS. Czy chodziło więc o załatwienie pracy?

“Patologie PO”

Fragment o “patologiach Platformy” i “wlewie” paliwa do kraju najpewniej dot. kampanijnej akcji PiS z września 2019 r. Ugrupowanie zorganizowało wtedy konwój “cystern wstydu PO-PSL”. Politycy PiS twierdzili, że w czasie rządów PO-PSL doszło do wielomilionowych strat z powodu nielegalnego obrotu paliwem.

Maile, które wyciekają

Do teraz nie wiemy jednak, czy maile, które stale wyciekają do sieci, faktycznie należą do polityków PiS. Wiadomo, że hakerzy włamali się do skrzynek polityków partii rządzącej. Teraz mogą jednak manipulować przekazami, które wrzucają do sieci.

Kanał na Telegramie, na którym publikowano maile, został co prawda zamknięty, ale szybko powstał nowy, gdzie ponownie są wrzucane wiadomości ponoć napisane przez polityków PiS.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie