Po godzinach

Kolejne kłopoty Jakimowicza. Gwiazdor TVP ich obraził, teraz chcą się zemścić

Screen/ YouTube/ wSensie.tv

Gęstnieje atmosfera wokół Jarosława Jakimowicza. Niedawno pojawiła się informacja, że jego sprawą zainteresowała się prokuratura, teraz Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ogłosił, że pomoże prawnie osobom, które zostały obrażone przez gwiazdę TVP.

OZMRiK poinformował niedawno, że zawiadomił warszawską prokuraturę w sprawie ewentualnego handlu dziećmi, który to proces opisywał Jarosław Jakimowicz w swojej autobiografii „Życie jak film”. Gdy o opisywanym wątku – chodziło o zakup 12-letniej Tajki – zrobiło się głośno, gwiazdor tłumaczył, że była to tylko fikcja literacka. Ośrodek wiary temu nie dał, zgłosił się do prokuratury i poinformował, że sprawa już ruszyła.

To jednak nie koniec działań podjętych przez OZMRiK przeciwko Jakimowiczowi. Ośrodek ogłosił, że pomoże prawnie osobom, które zostały przez gwiazdora TVP obrażone w sieci. Poszkodowanych w ten sposób ma być ponad 30 osób.

– Większość komentarzy zostawianych przez Jakimowicza oraz prywatnych wiadomości, które wysyłał, brzmiała podobnie. Wygląda na to, że Jakimowicz ma obsesję na punkcie tego, kto jest prawdziwym mężczyzną, a kto nie jest. Jego ulubione określenia, kierowane do zupełnie przypadkowych osób „spotkanych” w mediach społecznościowych, to „ciota”, „cwel”, faja” – informuje OMZRiK w mediach społecznościowych. Dodaje, że pięć z 30 znieważonych osób zdecydowało się wejść na stronę prawną, a ośrodek zaoferował „pomoc prawną pokrzywdzonym, pełnomocnictwo i finansowanie procesu”.

– Uważamy, że osoba zatrudniona w telewizji finansowanej przez podatników powinna spełniać nieco wyższe standardy etyczne niż Jarosław Jakimowicz. Dlatego uważamy, że oskarżenie go powinno leżeć w interesie publicznym. Wszak to my wszyscy – obywatele – płacimy wynagrodzenie panu Jakimowiczowi – czytamy w oświadczeniu OMZRiK. Ośrodek zorganizował też zbiórkę pieniędzy na pomoc prawną – na ten moment zebrano blisko 11 tysięcy złotych.

DLACZEGO DZIAŁAMY PRZECIWKO JAKIMOWICZOWI

Ośrodek otrzymał ponad 30 zgłoszeń od osób, które komentator TVP Info…

Opublikowany przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych fundacja Niedziela, 2 maja 2021

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie