Polityka i Społeczeństwo

Kolejne kłamstwo ws. zabójstwa Pawła Adamowicza wychodzi na jaw. To mogło mieć znaczący wpływ na zachowanie mordercy

Fot. Flickr

Powraca temat zabójcy Pawła Adamowicza. Dwa dni po śmierci prezydenta Gdańska Służba Więzienna przekonywała, że jego morderca Stefan W. – zanim wyszedł na wolność – nie miał dostępu do TVP Info. Teraz „Gazeta Wyborcza” sugeruje, że to nieprawda.

Sprawa ponownie trafiła na nagłówki mediów przez tweeta dziennikarza Wojciecha Czuchnowskiego. „Zabójca Pawła Adamowicza ostatnie lata spędził w zakładzie karnym.

Odkąd rządzi PiS, w placówkach publicznych puszcza się tylko TVP. Jest więc dosyć jasne, jaki przekaz do niego docierał. Aż dotarł…” – napisał.

Do tego doszła wypowiedź rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara w Onecie: „Musimy zwrócić uwagę, (…) do jakich mediów potencjalnie mógł mieć dostęp pan Stefan. Jeżeli on był zamknięty, to on (…) korzystał tylko i wyłącznie z mediów, które są tzw. telewizją naziemną”. Dodał, że „kanał, który jest nadawany całą dobę, to TVP Info”.

TVP Info a zabójstwo Adamowicza

Do sprawy odniosła się Służba Więzienna. Na Twitterze napisała, że skazani np. w zakładzie w Malborku, gdzie odbywał część kary Stefan W., mają możliwość oglądania różnych kanałów telewizyjnych. Z kolei mjr Bartłomiej Turbiarz z Centralnego Zarządu Służby Więziennej, zapytany przez portal Tvp.info.pl o to, czy Stefan W. mógł oglądać TVP Info, odpowiedział:

– Skazani odbywający karę w Zakładzie Karnym w Malborku nie mogą oglądać stacji TVP Info. Operator telewizyjny, który dostarcza tam sygnał telewizyjny, akurat tego kanału nie dostarczył. Tam jest telewizja kablowa. Tam jest TVP 1, TVP 2, TVN 24 i kilkanaście innych, ale nie ma TVP Info.

Demaskator

Sprawą zajął się też portal Demaskator24.pl, który skontaktował się z dostawcą sygnału telewizyjnego do Zakładu Karnego w Malborku. W wyniku tego dowiedzieliśmy się, że w zakładzie jest dostępnych kilku pakietów MUX zawierających kanały cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T. W pakiecie MUX 3 dostępne jest właśnie TVP Info. Sugerowałoby to, że Stefan W. mógł mieć częsty kontakt z mediami publicznymi i interesującym nas kanałem informacyjnym.

Zabił przez TVP?

Dziś 27-letni Stefan W. przebywa w areszcie. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Teraz powstaje kluczowe pytanie: czy można zrzucać winę za tragiczny pomorski finał WOŚP w 2019 r. na TVP? Media publiczne faktycznie nierzadko w bardzo ostrym tonie wypowiadają się na temat opozycji i wcześniej robiły to z nie mniejszą intensywnością. Oczywiście zrzucanie całej winy na autorów programów informacyjnych byłoby przesadą. Tragiczna śmierć Adamowicza powinna być jednak dla wszystkich dziennikarzy i polityków przestrogą. Osoby niepoczytalne – dziś nie jest wykluczone, że Stefan W. jest takim człowiekiem – mogą pewne sygnały odczytywać zbyt dosłownie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_itd=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie