Po godzinach

To nagranie z kulis kampanii Dudy robi furorę w sieci. “Fajnie tak się wami steruje”

Flickr.com/Kancelaria Prezydenta

Zapewne zawsze ciekawiło was, jak od kuchni wglądają polityczne spędy. Czy wszystko jest tam spontaniczne i szczerze? Nie wiadomo, jak sprawa wygląda w kwestii opozycji, ale w przypadku kampanii Andrzeja Dudy… Powiedzieć, że wiele jest tam wyreżyserowane, to nie powiedzieć nic…

Po sieci hula teraz nagranie ze spotkania Dudy w Tarnogórskim Centrum Kultury. Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie to, że widać na nim, jak sympatycy PiS ćwiczyli przed pojawieniem się prezydenta skandowanie haseł wyborczych. Jakby tego było mało, usłyszeli od prowadzącej zaskakującą pochwałę. – To duży błąd – komentuje w rozmowie z Fakt24 medioznawca, dr hab. Jacek Wasilewski.

“Fajnie się tak wami steruje!”

Eksperci i dziennikarze powtarzają od tygodni, że kampania Dudy zaczyna przypominać niefortunną batalię o reelekcję Bronisława Komorowskiego sprzed pięciu lat. Nie dość, że szefowa sztabu głowy państwa zasłynęła z niecodziennego używania swojej szczęki, to teraz jeszcze to…

W czasie spotkania w Tarnogórskim Centrum Kultury wyborców prezydenta rozgrzewała Izabela Domogała, członkini Zarządu Województwa Śląskiego. Na video wrzuconym na Twittera przez tajemniczego Tytusa widać, jak instruuje sympatyków, jak mają skandować hasła: “Andrzej Duda, to się uda” i “Zwyciężymy!”.

Takie darmowe szkolenie z krzyczenia to jeszcze fajna rzecz. Tak nabyta umiejętność może się potem  przydać np. na koncercie disco-polo czy jakieś heavymetalowej kapeli. Gorzej, że pani Iza tak podnieciła się wynikami swoich podopiecznych, że wypaliła nagle: Fajnie się tak wami steruje, bardzo dziękuję. W takim razie jeszcze popatrzę, gdzie jest pan prezydent i zaraz wracamy.”

“Pełen spontan” – śmieszkuje teraz na Twitterze Tytus.

Kolejna wpadka

 – Sztab musi kandydatowi pomagać, wspierać go, pokazać kibicowską mobilizację, ale nie może przekraczać granic. Pani była zadowolona z wyniku treningu, być może w euforii napomknęła o “sterowaniu”, ale to duży błąd, trzeba się wystrzegać takich zachowań – tłumaczy na łamach Faktu Wasilewski. – Pokazywanie ludziom, że tak naprawdę mamy do czynienia ze spektaklem, a nie prawdziwymi emocjami, przynosi efekt odwrotny od zamierzonego. Może powstać wrażenie, że jeśli sztab coś reżyseruje, kandydat też nie jest prawdziwy. A jeśli kandydat jest sztuczny, dlaczego mamy mu wierzyć? – dodaje.

Zresztą, gdy na scenę wszedł Duda, było jeszcze śmieszniej. Dlaczego? Bowiem prezydent powiedział do wyborców (albo do samej pani Izy?), by “nawet w najtrudniejszych momentach nie dać się ponieść emocjom”. Jego współpracowniczce jak na razie słabo to wychodzi…

Duda przegra wybory?

Już nawet prawicowy dziennikarze wskazują na to, że kampania Dudy nie jest udana, zaś politycy PiS zamienili się w ciągu ostatnich 4 lat w “tłuste koty”. Czy doprowadzi to do klęski prezydenta? Do wyborów pozostały dwa miesiące. Może i pierwsza tura zostanie przez głowę państwa wygrana, ale druga może zakończyć się dotkliwą porażką.

Źródło: Fakt.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie