Polityka i Społeczeństwo

Kolejna wojna w rządzie stała się faktem! Morawiecki musi mieć po dziurki w nosie Ziobry i jego ludzi

Ziobro i Morawiecki
Flickr.com/PiS

Solidarna Polska będzie się domagała od Mateusza Morawieckiego rezygnacji z porozumienia zawartego z górnikami. To kolejna wojna w rządzie.

Solidarna Polska musi się czuć bardzo zbudowana ostatnim zwycięstwem nad Mateuszem Morawieckim. Politycy skupieni wokół Zbigniewa Ziobry, udowodnili szefowi rządu, że ich okłamał w sprawie kamieni milowych uzgodnionych z Komisją Europejską. Co więcej, okazuje się, że Morawiecki okłamał pół rządu.

Kolejna szarża

Miecze jeszcze na dobre nie ostygły, a Solidarna Polska szykuje się do kolejnego natarcia. Poinformował o tym na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Dziś w czasie nadzwyczajnego posiedzenia Zarządu Krajowego Solidarnej Polski, wobec trudnej sytuacji w dostępie Polaków do węgla, podjęto decyzję o zgłoszeniu projektu ustawy cofającej likwidację polskiego górnictwa – napisał Wójcik.

https://twitter.com/mwojcik_/status/1541845665688555521?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1541845665688555521%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FWm6477k-C%2F

Przedstawimy projekt ustawy związany z bezpieczeństwem energetycznym Polski, który będzie miał na celu odwrócenie trendów i decyzji związanych z likwidacją polskiego górnictwa, który pozwoli na bardzo rozległe inwestowanie w polskie górnictwo, zasoby węgla raz w polską energetykę węglową – wtórował mu na konferencji prasowej Zbigniew Ziobro.

Porozumienie z górnikami

Porozumienie między rządem i górniczymi związkami było poprzedzone burzliwymi negocjacjami. Były protesty, czy groźby zerwania rozmów. W końcu udało się uzgodnić termin, według którego ostatnia kopalnia węgla energetycznego w Polsce ma zostać zamknięta w 2049 r.

Podpisaliśmy likwidację jednej z najważniejszych branż w historii Rzeczpospolitej Polskiej – tak przedstawiciele strony społecznej nazwali wynegocjowane przeze mnie porozumienie. I tak, mamy datę 2049 końca górnictwa w PL. Ale mamy tez sprawiedliwą i uzgodnioną społecznie drogę – informował Artur Soboń, ówczesny wiceminister aktywów państwowych.

Zbigniew Ziobro konsekwentnie buduje wizerunek Solidarnej Polski odróżniającej się od Prawa i Sprawiedliwości. Jak pisała “Rzeczpospolita“, taka postawa ma przygotowywać formację na ewentualny samodzielny start w wyborach.

Zobacz także:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie