Polityka i Społeczeństwo

Kolejna teoria spiskowa Glapińskiego. Chodzi o przyszłość Donalda Tuska

screen/ YT/ Narodowy Bank Polski

Adam Glapiński udzielił wywiadu “Gazecie Polskiej”. Zaatakował w nim lidera PO Donalda Tuska. Dodał też parę teorii spiskowych.

Glapiński atakuje Tuska

Glapiński od pewnego czasu sugeruje, że opozycja chce w Polsce przejąć władzę, by podporządkować nas UE i wprowadzić euro. Teraz dodał nowy element układanki. Po wykonaniu powyższego zadania, Tusk ma znów dostać stanowisko w Brukseli. Szef banku centralnego miał się tego dowiedzieć podczas kuluarowych rozmów z innymi prezesami banków centralnych w Bazylei.

Po zrealizowaniu tych zadań, Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego. Rozważane są tylko kandydatury Tuska i Kristaliny Georgiewej, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego, jako reprezentantów Europy Centralnej – twierdzi “Glapa”.

Jego wypowiedź spodobała się w środowisku PiS. Odniósł się do niej Marek Suski. W czasie wywiadu w telewizji Republika powiedział, że to realny scenariusz.

– Sądzę, że to bardzo prawdopodobne, bo taka była polityka Donalda Tuska, kiedy był premierem: osłabiania państwa, wyprzedaży majątku, chwalenie się np. że otworzyliśmy niemiecki rynek pracy, a jednocześnie najniższe dochody, najniższa stawka godzinowa i Polacy, którzy jeździli do Niemiec, dorabiając niemiecką gospodarkę. Pamiętam aferę Amber Gold, próbę doprowadzenia do upadłości LOT... – mówił poseł Suski. – Zapowiedź likwidacji czternastki, programu 500 Plus to doprowadzenie do sytuacji, w której Polacy znowu będą biedni, będą zmuszeni jeździć do Niemiec – straszył.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie