Kolejna niespodzianka dla widzów „Szkła kontaktowego”! W programie szykuje się zaskakujący debiut

Kolejna niespodzianka w „Szkle kontaktowym”! W programie TVN24 pojawi się nowa komentatorka. Kamila Kalińczak zadebiutuje w tej roli już 4 września.

Szkło kontaktowe z nową komentatorką

„Szkło kontaktowe” ma nową komentatorkę. Informację o „transferze” ogłosił pod koniec niedzielnego odcinka prowadzący Wojciech Zimiński.

4 września w programie TVN24 wystąpi Kamila Kalińczak, dziennikarka, popularyzatorka poprawności językowej. Na Instagramie publikuje filmiki z serii „ĄĘ”, w których porusza tematy związane z poprawną polszczyzną. Wcześniej związana była z Radiem ZET, Chilli Zet czy Radiostacją, pracowała też w TVN24 lub TVN24BiS.

Nowy rok szkolny, nowe wyzwania. Zapraszam państwa jutro na „Szkło kontaktowe” o 22 w TVN24 – napisała Kalińczak na Instagramie.

Ostatnie miesiące były dla „Szkła kontaktowego” burzliwe. Z programu odeszły trzy osoby. Wszystko zaczęło się od afery związanej z Krzysztofem Dauszkiewiczem i Piotrem Jaconiem.

Afera z Dauszkiewiczem i Jaconiem

Krzysztof Daukszewicz i Tomasz Sianecki chcieli napiętnować wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy, w których wyśmiewają osoby transpłciowe. W pewnym momencie na ekranie pojawił się Piotr Jacoń, który miał zapowiedzieć swój program.

A jakiej płci on dzisiaj jest? – wypalił Daukszewicz. Refleksja satyryka przyszła na napisach końcowych programu.

Chyba pier…em głupotę – powiedział przy włączonych mikrofonach. Jaki jest kontekst tej historii? Piotr Jacoń jest ojcem transpłciowego dziecka.

Dauszkiewicz przeprosił, ale Jacoń nie przyjął tego z entuzjazmem. Ostatecznie Dauszkiewicz pożegnał się z programem. W ramach solidarności z nim ze „Szkła kontaktowego” odeszli też Robert Górski i Artur Andrus.

To co powiedział, to moim zdaniem nie był żart, tylko tylko jakiś rodzaj postkomentarza do tego, co TVN pokazała na wizji – ocenił Górski. – Ku mojemu zdziwieniu sytuacja zamiast się wygaszać, przyjęła formę totalnej obrazy i ostentacyjnego gigantycznego urażenia, wręcz nawet urażenia, które z dnia na dzień było coraz większe. Obserwowałem rozwój sytuacji uważnie i po jakimś czasie stało się jasne, że to nie jest nieporozumienie, tylko zamysł. Pan Piotr Jacoń postanowił nie przyjąć przeprosin i rozpętać monstrualną internetową awanturę w obronie wszystkich mniejszości – powiedział kabareciarz. W ostrych słowach ocenił postawę Jaconia.

To, że nie przyjął przeprosin, jest czymś skandalicznym, jest to, mówiąc krótko, chamstwo – ocenił kabareciarz.

Jedna odpowiedź na Kolejna niespodzianka dla widzów „Szkła kontaktowego”! W programie szykuje się zaskakujący debiut

  1. Leszek Jerzy pisze:

    To, że ktoś będzie w TVN pilnował poprawności językowej, to bardzo dobra wiadomość! Na pierwszy ogień prosiłbym o piętnowanie tego, co nazywam „akcentem warszawskim” (byLIŚmy, zobaczyLIŚcie itd. zamiast prawidłowych BYliśmy, zobaCZYliście. Rozpleniło się to jak chwast. W języku polskim nie ma ruchomego akcentu! A zaczęło się od bodaj towarzysza Wiesława czyli Gomułki. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *