Polityka i Społeczeństwo

Kolejna międzynarodowa kompromitacja Polski. Andrzej Duda potraktowany jak obywatel drugiej kategorii

Zbliżają się obchody rocznicy wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Do Jerozolimy w dniach 22 i 23 stycznia przyjadą przedstawiciele państw z całego Świata, zaproszony został także Prezydent RP.

Andrzej Duda stwierdził jednak, że pojedzie uczcić ofiary obozu i wyzwolenie tylko jeżeli organizatorzy umożliwią mu zabranie głosu.

Prezydent oświadczył w TVP, że – jako przedstawiciel kraju, którego najwięcej obywateli zostało zamordowane przez nazistowskich Niemców – będzie chciał zabrać głos. Mija się przy tym z prawdą historyczną, naziści zabili bowiem najwięcej obywateli ZSRR, to ZSRR wyzwoliło obóz w 1945 roku i w związku z tym podczas obchodów przewidziano przemówienie Prezydenta Rosji.

Prezydent Duda boi się właśnie tego wystąpienia, Putin podobnie jak Duda miał ostatnio kilka kłamliwych wypowiedzi na temat historii II WŚ.

https://twitter.com/Bart_Wielinski/status/1214472699457789953

Prezydent Duda ostatnio ma problemy z mówieniem prawdy. Także w kontekście Rosji skłamał podczas wywiadu w TVP. Mówiąc o spotkaniu Marszałka Senatu z ambasadorem Rosji powiedział, że Marszałek spotkał się po skandalicznych słowach Putina o Polsce. Podkreślał, że Tomasz Grodzki uśmiecha się na zdjęciu podobnie jak rosyjski dyplomata, co miało uwikłać opozycyjnego Marszałka w sprawę słów Putina. Było to jednak kłamstwo, bo do spotkania doszło 16 grudnia, podczas kiedy afera z Prezydentem Rosji zaczęła się 24 grudnia.

źródło: natemat.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie