Kolejna interwencja policji zakończyła się tragedią, nie żyje 24-letni mężczyzna. „Dokładnie analizujemy przebieg…”

24-letni mężczyzna, który próbował zatrzymywać samochody i do nich wtargnąć, zmarł podczas interwencji policji. – W tej chwili dokładnie analizujemy przebieg interwencji – zapewnia rzecznik białostockiej policji podinspektor Tomasz Krupa.

Policja interweniuje

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 25 maja w Białymstoku. Około godziny 6 policja otrzymała zgłoszenie o dziwnie zachowującym się mężczyźnie. Okazało się, że na ulicy Wierzbowej, w okolicach hali Zespołu Szkół Mechanicznych, ktoś wbiega na jezdnię, próbując wymusić zatrzymanie samochodów. Gdy jakieś auto faktycznie zahamowało, 24-latek szarpał za klamki, chcąc wejść do środka pojazdu.


Funkcjonariusze przyjechali tam po informacji o tym, że ktoś biega po jezdni, wbiega między samochody i próbuje do nich wsiadać – relacjonuje rzecznik podlaskiej policji podinspektor Tomasz Krupa. Podczas interwencji funkcjonariuszy mężczyzna stracił przytomność i zmarł.

W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna stracił przytomność i funkcje życiowe. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych, jego życia nie udało się uratować – informuje rzecznik rzecznik. Na pytanie, jakie to były dokładnie czynności, odpowiedział, że jest to ustalane. Czterej policjanci, którzy brali udział w feralnej interwencji, mieli kamery nasobne. Nagrania z nich będą zabezpieczone przez prokuraturę.

W tej chwili dokładnie analizujemy przebieg interwencji, wszystkie czynności nadzoruje prokurator – podkreśla podinsp. Krupa. – Zabezpieczył materiał na potrzeby swojego postępowania – dodał rzecznik.

Trwa śledztwo

Szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Michał Toruński przekazał w rozmowie z TVN24, że wszczęte zostało śledztwo w kierunku przekroczenia uprawień przez funkcjonariuszy policji, niedopełnienia przez nich obowiązków służbowych oraz nieumyślnego spowodowania śmierci 24-latka. Ciało zmarłego mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji.

Oprócz materiałów z kamer nasobnych funkcjonariuszy, którzy brali udział w interwencji, zabezpieczono też nagrania z ulicznego monitoringu. Własną kontrolę wszczęła też policja. Kluczowe dla śledztwa będą właśnie nagrania. Pokażą one, jak w czasie interwencji zachowywali się policjanci. Portal białystokonline.pl dotarł do świadków zdarzenia. Sugerują oni, że mężczyzna był obezwładniany przez policjanta i przytrzymywany kolanem, gdy ten leżał na ziemi. 24-latek zmarł przy policyjnym radiowozie.

Źródło: TVN 24, białystokonline.pl 

4 Odpowiedzi na Kolejna interwencja policji zakończyła się tragedią, nie żyje 24-letni mężczyzna. „Dokładnie analizujemy przebieg…”

  1. Ewa pisze:

    Wszystkich policjantów uczestniczących w interwencji na 3 miesiące do aresztu by nie mataczyli oraz by co najważniejsze nie uciekli z kraju. Później wchodzi prokurator, odpowiednie przesłuchania w tym takie na wykrywaczu kłamstw i dojedziemy co się stało.

  2. Tomasz pisze:

    To jest okropne,robienie z tragedi polityki.Nacpal się dragów i serce nie wytrzymało.Nie mieszajcie w to polityków i policji bo czy będą żadzic ci czy inni to nie ma znaczenia.Jak by wszedł do tych samochodów i zabił parę osób to też by winna była policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *