Polityka i Społeczeństwo

Kolejna afera w obozie władzy. Koalicja Obywatelska zapowiada kontrolę “Ściemy Narodowej”

Szpital narodowy
Shutterstock

Dziennikarz tygodnika “Polityka” opisał kulisy pracy w “Ściemie Narodowej”. Bulwersujące szczegóły wywołały rekację opinii publicznej oraz opozycji.

Od początku piszemy, że Szpital Narodowy jest organizowany wyłącznie dla potrzeb wizerunkowych rządu. Paweł Reszka z tygodnika “Polityka” w rozmowie z lekarzem pracującym na stadionie ujawnił, że “Ściema Narodowa” jest wyposażona w najdroższy sprzęt medyczny, ale praktycznie nie ma tam pacjentów. Do szpitala przyjmowani są chorzy, o których lekarze mówią, że nadają się do wypisu do domu. Złośliwi mówią, że rząd zrobił więcej konferencji pod szpitalem niż jest tam pacjentów.

Na wpis dziennikarza zareagowała Koalicja Obywatelska. Cezary Tomczyk, szef klubu KO zapowiedział szereg kontroli poselskich – W poniedziałek z samego rana zgłosimy wniosek o nadzwyczajne posiedzenie komisji zdrowia w tej sprawie, dlatego że opinia publiczna musi dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja w tym “szpitalu narodowym” na stadionie narodowym. Uruchomimy też szereg kontroli poselskich – mówił w TVN24.pl.

To potwierdzenie sobotniej zapowiedzi.

Cezary Tomczyk podkreślił, że już pół roku temu było wiadomo, że pandemia zbliża się wielkimi krokami, ale rząd nic z tego sobie nie robił – Każdego dnia odbieramy dziesiątki telefonów od lekarzy i pacjentów, którzy przedstawiają dokładnie taki obraz, jak przedstawił pan redaktor Reszka – zaznaczył.

Źródło TVN24.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie