Polityka i Społeczeństwo

Koalicjant PiS z Dolnego Śląska z zaskakującą uchwałą ws. kobiet. “PiS Jest po złej stronie historii”

Protest kobiet
Flickr.com/Iga Lubczańska

Koalicjant PiS z dolnośląskiego sejmiku przygotowują uchwałę wspierającą protest kobiet. – Prawo i Sprawiedliwość jest po złej stronie historii – tłumaczy jeden z działaczy.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcij wywołało falę protestów w całej Polsce. Strajki trwają już blisko tydzień, a Jarosław Kaczyński dolał jeszcze oliwy do ognia swoim wystąpieniem, w którym w zasadzie nawoływał do ulicznych walk.

W tej sprawie partia rządząca traci sojuszników. Przykładem jest sejmik województwa dolnośląskiego, gdzie  Bezpartyjni Samorządowcy – koalicjant PiS – przygotowują uchwałę popierającą protestujące kobiety.

Prawo i Sprawiedliwość jest po złej stronie historii – tłumaczy działacz Bezpartyjnych Samorządowców. Uchwała zostanie przedstawiona na czwartkowej sesji.

Sprawę skomentował też dolnośląski marszałek, Cezary Przybylski. W oświadczeniu w mediach społecznościowych napisał, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego „uderza także w poczucie bezpieczeństwa, które jest zagwarantowane w Konstytucji”.

Prawo powinno służyć obywatelom. Prawo, które narusza godność człowieka, jest prawem złym i należy je zmienić – napisał marszałek Przybylski.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie