Polityka i Społeczeństwo

KO zakończyła kontrole ministerstw. Efekty są miażdżące dla PiS

Infrastruktura: chaos i opóźnienia

Z kolei Cezary Grabarczyk mówił o tym, że rząd PO-PSL wybudował sieć autostrad i dróg ekspresowych. – Wybudowaliśmy ponad dwa 2 tysiące kilometrów tych dróg o najlepszych parametrach. Rząd PiS obiecywał, że będzie szybciej, taniej i lepiej. Jak jest? Wszyscy widzimy. Autostrada A1 – opóźniona, autostrada A2 – opóźnione, drogi ekspresowe – opóźnione, zmieniony program budowy dróg krajowych, ale przede wszystkim buduje się drożej – tak zaś podsumował działania PiS na tym samym polu.

Zarzucił też rządowi PiS “chaos i opóźnienia”, jeśli chodzi o modernizację kolei. – Portal +Rynek Kolejowy+ ocenił, że 25 projektów inwestycyjnych na liniach kolejowych ma już opóźnienie, z czego najdłuższe sięga 2 lat. Opóźniony jest też tunel kolejowy, który w Łodzi ma połączyć dwa dworce – Łódź Fabryczną i Łódź Kaliską. Konsorcjum, które miało budować ten tunel, zbankrutowało. Jaka przyszłość czeka tą inwestycję? Tego nie wiemy – zaznaczył Grabarczyk.

Z pewnością to tylko część informacji, jakie poznali politycy w czasie kontroli. KO zapewne wkrótce poinformuje nas o innych nieprawidłowościach.

Źródło: PAP


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie