Polityka i Społeczeństwo

KO żąda likwidacji podkomisji smoleńskiej. “Dość już marnowania publicznych pieniędzy”

Już w sobotę w Polsce obchodzone będą uroczystości 11. rocznicy katastrofy w Smoleńsku. Tymczasem KO żąda rozwiązania podkomisji smoleńskiej.

KO chce likwidacji komisji Macierewicza

Posłowie KO, Marcin Kierwiński i Maciej Lasek, ogłosili dziś w czasie konferencji prasowej, że będą żądali rozwiązania tzw. podkomisji smoleńskiej. Powód?

Dość już marnowania publicznych pieniędzy, dość polityki budowanej na katastrofie smoleńskiej – mówił Kierwiński.

Jak dodał, pieniądze te mogą być wydane np. na walkę z epidemią COVID-19.

 

Zwracamy się z oficjalnym pismem do pana ministra (obrony narodowej) Mariusza Błaszczaka, bo to on powoływał tę podkomisję, z żądaniem natychmiastowego zamknięcia tej podkomisji – oświadczył Kierwiński.

Z kolei Maciej Lasek, czyli były członek państwowej komisji pod kierownictwem ówczesnego szefa MSWiA Jerzego Millera, która jako pierwsza badała przyczyny katastrofy smoleńskiej, dodał, że podkomisja, której twarzą jest Antoni Macierewicz została już na starcie powołana na podstawie błędnych przesłanek. Potem było już tylko gorzej.

– Przez pięć lat nie pojechali na miejsce wypadku, nie chcieli mieć dostępu do wraku, do czarnych skrzynek. Przez pięć lat najdalej pojechali do Mińska Mazowieckiego zobaczyć, jak wygląda samolot (drugi z tupolewów, o nr bocznym 102 – CM.), który zresztą później zepsuli, a na koniec się pokłócili. To nie jest godny sposób zajmowania się jedną z największych tragedii, która wydarzyła się w ostatnich dziesięcioleciach w Polsce – podkreślił Lasek.

Sasin a sprawa lotu do Smoleńska

Nasza redakcja skierowała przy okazji do Laska i Kierwińskiego pytanie dot. organizacji lotu do Smoleńska sprzed 10 lat, na którą to wpływ mógł mieć Jacek Sasin, ówczesny bliski współpracownik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przynajmniej tak uważa tygodnik “Polityka”.

Lasek nie ma złudzeń, że polska reprezentacja w ogóle nie powinna ponad dekadę temu lecieć na wybrane przez Kancelarię Prezydenta lotnisko. Zdaniem Kierwińskiego osoby odpowiedzialne za wybór tego lotniska powinny za to odpowiedzieć.

Źródło: PAP, Polityka

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie