Polityka i Społeczeństwo

KO kusi Gowina. Wicepremier w końcu ulegnie?

Oburzające kłamstwo wicepremiera w sprawie ważnej ustawy
fot. flickr/KPRM

– Mam nadzieję, że wicepremier Jarosław Gowin nie dopuści do nakładania dodatkowych “danin” na media; to dla niego czas próby, może pokazać, że ma charakter – powiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (KO) pytana o stanowisko wicepremiera wobec propozycji podatku od reklam. To kolejny tego typu apel do lidera Porozumienia ze strony KO.

Gowinie, nie idź tą drogą!

Kidawa-Błońska była gościem Radia ZET. Jak stwierdziła, podatek medialny to “kasowanie wszystkich mediów poza mediami publicznymi”.

Pochwaliła jednak Porozumienie Jarosława Gowina za to, że partia nie chce zgodzić się na zmiany w prawie. Jak dodała, sam obecny wicepremier “wielokrotnie mnie zaskakiwał i mam nadzieję, że tym razem, w dobrej sprawie, także mnie zaskoczy i nie dopuści do tego, żeby ta ustawa i opodatkowywanie czy nakładanie danin dodatkowych na media miało miejsce. Wierzę, że jest to możliwe i to jest dla niego czas próby. Może pokazać, że ma charakter i że waży sprawy dobre dla Polski“.

Puszczanie oka do Gowina ze strony KO to teraz coś naturalnego. Tyle że zdaniem byłej kandydatki na prezydenta, Jarosław Kaczyński “będzie liczył głosy w parlamencie” i “dopóki będzie miał tę większość, Jarosław Gowin będzie w bardzo trudnej sytuacji, bo będzie szantażowany”.

Jej zdaniem, gdyby tylko Porozumienie było jednolite, “byłaby nadzieja na przedterminowe wybory”.

Ale tam są takie podziały, że ja w tej chwili w przedterminowe wybory nie wierzę – dodała.

Może jednak nie wszystko jest stracone…


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie