Polityka i Społeczeństwo

KO goni PiS, partia rządząca nerwowo ogląda się za siebie. Efekt Tuska trwa [SONDAŻ]

Kolejny sondaż wskazuje, że powrót Donalda Tuska jest korzystny dla KO. Największa partia opozycyjna goni Zjednoczoną Prawicę, która nie może liczyć na samodzielne rządy.

Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych potwierdza korzystny trend dla Koalicji Obywatelskiej. Co prawda to Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory z 34-procentowym poparciem, ale ten wynik nie pozwoliłby PiS na samodzielne rządy. Jarosław Kaczyński musiałby szukać sojuszników i miałby z tym problem – nawet koalicja z Konfederacją nie zapewniłaby mu większości.

PiS dodatkowo nerwowo ogląda się za siebie, gdyż odkąd do polskiej polityki wrócił Donald Tusk, wzrasta poparcie dla KO. Największa partia opozycyjna może liczyć na 25 procent głosów. To więcej o 1 pkt proc. niż w poprzednim notowaniu. Polska 2050 Szymona Hołowni byłaby zaś trzecią siłą Sejmu z 19-procentowym poparciem. Ewentualny sojusz tych dwóch partii pozwoliłby na przegłosowanie PiS.

Do Sejmu weszłyby też Lewica z 8-procentowym poparciem i wspomniana Konfederacja, na którą zagłosowałoby 8 procent wyborców. Sondaż przynosi fatalne wieści dla PSL. Ludowcy znajdują się poniżej progu wyborczego, mogą liczyć zaledwie na 2 procent głosów, podobnie jak Kukiz’15.

Co ciekawe, sondaż wPolityce pokazuje, że wybory cieszyłyby się wielkim zainteresowaniem. Udział w głosowaniu deklaruje aż 70 procent Polaków, w tym aż 46 „zdecydowanie” potwierdza swój udział w wyborach. Z kolei tylko 9 procent deklaruje, że do urn na pewno nie pójdzie. Łącznie wyborami nie jest zainteresowanych 19 procent ankietowanych.

Źródło: wPolityce

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie