Polityka i społeczeństwo

Kluczowy polityk PiS właśnie zburzył całą narrację w sprawie Smoleńska. Ten sposób tłumaczenia potwierdza klęskę dobrej zmiany

Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości, z Jarosławem Kaczyńskim i Antonim Macierewiczem na czele, od lat utrzymywali Polaków w przekonaniu, że tragedia w Smoleńsku to nie była zwykła katastrofa lotnicza, lecz perfidny zamach na życie prezydenta RP, ze strony nieprzychylnych mu sił.

Każda kolejna kampania wyborcza, począwszy od startu Jarosława Kaczyńskiego na prezydenta w 2010 roku, w mniejszym lub większym stopniu oparta była na cynicznej grze Smoleńskiem. Po wygranych wyborach w 2015 roku politycy PiS obiecywali, że dojdziemy wreszcie do prawdy. Powstała nawet specjalna parlamentarna podkomisja, zwana potocznie “zespołem Macierewicza“. Kolejne miesięcznice wiązały się z zapowiedziami rychłego ujawnienia prawdy o zamachu. Ta jednak nie nadchodziła.

Końcem końców podkomisja Macierewicza okazała się być fiaskiem, co nie zmienia faktu, że spora część prominentnych polityków dobrej zmiany wraz z przychylanymi im mediami raz po raz lansują tezę o zamachu. A to płonęło skrzydło, a to bombę podłożono jeszcze w Warszawie, a to rozpylono sztuczną mgłę. Szalonych i niedorzecznych hipotez jest co nie miara.

W świetle powyższych rozważań tym ciekawsza jest nagła wolta Jacka Sasina, kluczowego polityka PiS, który typowany jest na kandydata dobrej zmiany w wyborach na prezydenta Warszawy. Mianowicie Suski wykonał całkowity zwrot o 180 stopni, stwierdzając, że: “Nie jesteśmy w stanie w 100% powiedzieć co było przyczyną katastrofy.Dzisiaj możemy już ostatecznych wniosków nie sformułować, bo jest za późno.Zawsze będzie margines błędu jeśli pewne działania nie zostały przeprowadzone od razy po katastrofie, a powinny.”

Jest to zdecydowana zmiana narracji, z twierdzenia, że był zamach na chcielibyśmy dojść do prawdy, ale obecnie się nie da, bo minęło za dużo czasu. Jest to zapewne wytrych, który ma na celu uniknięcie ostatecznej kompromitacji projektu znanego jako dochodzenie do prawdy smoleńskiej…

fot. Shutterstock/praszkiewicz

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie