Polityka i Społeczeństwo

Kłótnia w obozie władzy! Beata Mazurek nie odpuszcza Czarnkowi ws. dymisji kontrowersyjnej kurator. “Ty głuchy jesteś?”

Fot. Flickr

Barbara Nowak nazwała szczepienia „eksperymentem”, czym wywołała oburzenie – także wśród polityków obozu rządzącego. Bata Mazurek domaga się od Przemysława Czarnka, by zdymisjonował małopolską kurator oświaty. – Hej Czarnek, ty głuchy jesteś? – dopytuje ministra edukacji.

Barbara Nowak rozmawiała z Radiem Zet na temat obowiązku szczepień dla nauczycieli. Małopolska kurator oświaty zdecydowanie sprzeciwiła się temu rozwiązaniu. – Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem na to, żeby kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać (…).

To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – mówiła Nowak na antenie Radia Zet. Stwierdziła też, że „nie są do końca znane konsekwencje tego eksperymentu”.

Słowa te wywołały oburzenie, Barbarę Nowak w mocnych słowach krytykowali także członkowie rządu: Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek.

Potępiam takie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość. Jeżeli ktoś chce się popisać, zaistnieć medialnie, to powinien zdawać sobie sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność – skomentował minister zdrowia i dodał, że „takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację”. Z kolei Przemysław Czarnek nazwał wypowiedź kurator „szkodliwą”, podkreślił, że nie zgadza się ze słowami Nowak oraz zachęcił do szczepień.

Słowami małopolskiej kurator mocno przejęła się Beata Mazurek. Europosłanka PiS zaapelowała do Przemysława Czarnka, by ten zdymisjonował Nowak. Mazurek przypomniała, że kontrowersyjne wypowiedzi kosztowały posadę ambasadora RP w Czechach Mirosława Jasińskiego. Teraz domaga się podobnych rozwiązań.

– Ambasador RP w Czechach zostanie odwołany bo „nie ma zgody na skrajnie nieodpowiedzialne wypowiedzi”. Czy i jaka będzie decyzja wz. Z tą wypowiedzią [kurator Nowak – red.] Panie Czarnek? A może są równi i równiejsi? – dopytywała się europosłanka.

Czarnek nie reagował, więc Mazurek nie odpuszczała. Dodała kolejny wpis, który zaskoczył internautów.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie