Polityka i Społeczeństwo

“Klasyczna ustawka”. Nowy, szokujący wątek afery inwigilacyjnej, tak Ziobro kupował Pegasusa?

Uznanie bezprawnego działania jako czynu o znikomym stopniu szkodliwości to granda w biały dzień – mówi Szczerba w rozmowie z „Wyborczą”. – Mamy uwierzyć, że dwa dni po zmianie rozporządzenia przez Ziobrę zgłasza się do niego szef CBA po 25 milionów na zakup środków techniki specjalnej służących do zapobiegania przestępczości? To była klasyczna ustawka – podkreśla polityk.

Posłowie z komisji finansów zostali wprowadzeni w błąd, ukryto przed nimi, czemu ma służyć zwiększenie planu finansowego funduszy – mówi Szczerba. Jak dodaje, zebrany materiał powinien być wykorzystany do prac komisji śledczej. O utworzenie sejmowej komisji apelował wcześniej Donald Tusk.

Nie ma już żadnej wątpliwości, że popełniono rzeczy wyjątkowo cuchnące. Mówię nie tylko o samym akcie podsłuchiwania, co jest zabójcze dla demokracji, że władza podsłuchuje opozycję przy użyciu narzędzi, które mają służyć do walki z terroryzmem, ale zdaje się, że przy tej okazji popełniono także wiele innych wykroczeń – powiedział lider PO w niedzielę na antenie TVN24.

Źródło: Gazeta Wyborcza


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie