Polityka i Społeczeństwo

“Kłamstwa i manipulacje widziałem z bliska”. Sensacyjny wpis byłego dziennikarza TVP ws. głośnego wypadku Szydło

Szydło powinna czekać dymisja. Była premier Misiewiczem rządu
fot. flickr/KPRM

Były dziennikarz TVP Marcin Jakóbczyk (dziś pracuje w TVN) twierdzi, że gdy w 2017 r. informował w TVP Info o wypadku premier Beaty Szydło i przedstawił fakty, które mogły stawiać w negatywnym świetle funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, został “zdjęty z anteny i zawieszony”.

Powraca temat wypadku Szydło

Do sprawy słynnego wypadku premier Szydło odniósł się teraz były dziennikarz TVP Marcin Jakóbczyk. W lutym 2017 r. mówił widzom Telewizji Polskiej o tym, co stało się w Oświęcimiu. Twierdzi, że przekaz mediów publicznych został zmanipulowany.

– Te kłamstwa i manipulacje widziałem z bliska. Rozmawiałem ze świadkami wypadku – nikt nie słyszał sygnałów. Powiedziałem o tym na antenie, podczas lajfa [reporterskiego wejścia na antenę “na żywo” – red.] dla TVP Info i nawet dałem się wypowiedzieć świadkowi. Usłyszałem wtedy w słuchawce, od wydawcy, kilka mocnych słów których tutaj nie wypada przytaczać” – napisał były dziennikarz TVP na Facebooku.

Potem zdjęto go z anteny i zawieszono, gdy w kolejnym materiale na żywo pokazał, że “w miejscu wypadku jest podwójna ciągła, której kolumna rządowa bez sygnałów nie powinna przekraczać”. W materiale Bartłomieja Graczaka, który pokazały “Wiadomościach” TVP, na animacji pokazano linię przerywaną, zamiast podwójnej ciągłej. Błąd poprawiono w materiale kolejnego dnia.

– Wyobraźcie sobie, że po dzisiejszym sejmowym głosowaniu już nigdy nie będziecie w stanie odróżnić kłamstwa od prawdy. Nawet nie będziecie się musieli o to martwić – dodał w poście Jakóbczyk, nawiązując do odrzuconego w Sejmie senackiego weta wobec “lex TVN”.

Źródło: Facebook, gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie