Polityka i Społeczeństwo

Kinga Duda uprzedziła ojca i zabrała głos ws. wyroku TK i protestów. Na Nowogrodzkiej nie będą zadowoleni

Screen / Onet News

Kinga Duda, dziś już nie tylko córka prezydenta, ale jego doradczyni, wypowiedziała się na Twitterze w kwestii ostatniego wyroku Trybunały Konstytucyjnego (TK) ograniczającego prawo do aborcji. W sieci zawrzało.

Kinga Duda o prawie do aborcji

Tweet Kingi Dudy zawiera pismo z jej stanowiskiem dot. prawa do aborcji. Jest ono takie, że internauci przecierali oczy ze zdumienia i nie mogli uwierzyć, że napisała to córka prezydenta, który wywodzi się z PiS. Warto jednak pokreślić, że Kinga nie po raz pierwszy pokazuje, że potrafi mieć swoje zdanie.

Podkreśla bowiem, że nie zgadza się z wyrokiem TK. Dodaje, że sama zawsze uważała kompromis aborcyjny za dobre wyjście (przypomnijmy, że podobnie sądził Lech Kaczyński, z którym obecny prezydent pracował).

Nie mogę zatem pogodzić się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą wyrok TK. Wydaje mi się, że posłowie, którzy w Polsce stanowią prawo, powinni jak najszybciej znaleźć rozsądne i kompromisowe rozwiązanie obecnej sytuacji, które mogłoby zakończyć spór wywołany wyrokiem”

– napisała córka głowy państwa.

Na Nowogrodzkiej muszą być wściekli

Trzeba przyznać, że tweet Kingi wywołał szok, ale też pewne oburzenie. Internauci zauważają, że to prezydent powinien wypowiedzieć się w kwestii wyroku TK, a nie wyręczać się niejako swoją córką (choć ta podkreśla, że napisała pismo tylko w swoim imieniu).

https://twitter.com/skrupulatny/status/1321429533078265857?fbclid=IwAR0RVrGJrD_MeuSULyOOg1cqaBjYpUypPxy5zjk7kLZiv2IMKct6lno9H-4

https://twitter.com/Bart_Wielinski/status/1321429367415885825?fbclid=IwAR0RVrGJrD_MeuSULyOOg1cqaBjYpUypPxy5zjk7kLZiv2IMKct6lno9H-4

Wściekli na Nowogrodzkiej muszą być też politycy PiS, którzy raczej nie spodziewali się skali oburzenia i protestów, jakie teraz widzimy na polskich ulicach. Co gorsza, władza nie planuje chyba zrobić kroku w tył, co sugeruje, że manifestacje dot. prawa do aborcji mogą potrwać jeszcze jakiś czas.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie