Po godzinach

Kinga Duda musiał zapaść się pod ziemię po przeczytaniu listu od Jurka Owsiaka. Wszystko przez skandaliczną decyzję jej ojca

Andrzej Duda i jego rodzinia nie ucieknie od 2 miliardów złotych przeznaczonych na prorządowe media. Właśnie przekonuje się o tym Kinga Duda.

Na początku roku wybuchła awantura o dwa miliardy złotych, które obóz rządzący chciał i przeznaczył na dofinansowanie prorządowych mediów. Senat zgłosił poprawkę, aby te pieniądze przeznaczyć na leczenie pacjentów onkologicznych. W trakcie debaty sejmowej atmosferę do czerwoności w całej Polsce podgrzała Joanna Lichocka pokazując wulgarny gest. Andrzej Duda w tym czasie prowadził brudne gierki o stołek prezesa TVP. Jacek Kurski został odwołany, ale niedługo później wrócił do telewizji publicznej. Prezydent został upokorzony.

Październik jest na całym świecie uznawany za miesiąc świadomości raka piersi. 15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Agata Duda umieściła w mediach społecznościowych filmik – Przez ostatnich pięć lat, dzięki wielu kontaktom z polskimi Amazonkami, dobrze poznałam środowisko kobiet po przebytych chorobach nowotworowych piersi i uświadomiłam sobie, jak ważne jest zapobieganie rozwojowi niebezpiecznych schorzeń – powiedziała w swoim przesłaniu żona prezydenta.

Wtedy po raz pierwszy rodzina Dudów przekonała się, że o 2 miliardach złotych nikt nie zapomniał i nie zapomni.

Trzy dni temu Andrzej Duda zamieścił na Twitterze apel z prośbą o pomoc dla chorego na nowotwór mężczyzny – Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. Rozdawała na ulicy ulotki z prośbą o pomoc. My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy. Z góry dziękuję! – napisał.

Do wpisu głowy państwa odniósł się na Facebooku Jurek Owsiak, zwracając się bezpośrednio do Kingi Dudy – (…)Kilka miesięcy temu, Kingo, była szansa, aby Twój Tata mógł w sposób wyjątkowy i jedyny pomóc onkologii – chodzi o 2 miliardy złotych, które dodatkowo i nagle, jak z nieba, zostały przekazane przez większość sejmową dla Polskiej Telewizji Publicznej, a mogły być jednym podpisem zawetowane, właśnie przez Twojego Tatę. Zgodnie z propozycją mniejszości sejmowej, mogły być przekazane na wsparcie onkologii – napisał lider WOŚP.

Te 2 miliardy może spowodowałyby, że rodzina szukająca pomocy znalazłaby ją w ramach powszechnej opieki zdrowotnej. Może o tym nie wiedziałaś? To teraz już wiesz – dodał. Jurek Owsiak zaprosił Kingę Dudę do wolontariatu na rzecz Orkiestry podczas zbliżającego się finału.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie