Polityka i Społeczeństwo

Kinga Duda chwali się swoim nowym osiągnięciem. Ojciec będzie dumny!

Kornhauser-Duda
Fot. Michał Józefaciuk / Kancelaria Senatu

Jak przypomina Pudelek.pl, córka Andrzeja Dudy “przez ostatnie miesiące nabierała doświadczenia w słynącej ze znakomitego programu stażowego kancelarii”. Dziś chwali się tym na LinkedIn.

Kinga Duda – tajna broń taty?

Kinga Duda nie miesza się do polityki. Wyjątek zrobiła początkiem lipca, gdy przyleciała do Polski, by wesprzeć tatę w drugiej turze wyborów prezydenckich.

W czasie wieczoru wyborczego wygłosiła krótkie przemówienie, który musiało zaskoczyć zwolenników prezydenta. Niejako wsparła nim bowiem środowiska mniejszości seksualnych. Czy była to szpila wbita twardogłowym politykom PiS, czy może tajna strategia jej ojca na otwarcie się na nowych wyborców?

Ostatnie pół roku Kinga Duda spędziła jednak w Londynie. Tam odbywała staż, który był nagrodą w konkursie organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński. 

Co ciekawe, jeszcze do niedawna nie jest było jasne, gdzie dokładnie Duda odbywała staż. Dopiero na początku sierpnia sprawa wyjaśniła się za sprawą jej profilu na LinkedIn. Ostatnie miesiące spędziła, jak się okazuje, w słynącym ze znakomitego programu stażowego WilmerHale.

Prestiżowy program dla córki prezydenta

“London Intern Program International Arbitration Group zapewnia młodym prawnikom z całego świata wyjątkową okazję do poznania realiów intensywnego międzynarodowego arbitrażu i uczenia się od kolegów, którzy są liderami w swojej dziedzinie. Program, który odbywa się w londyńskim biurze firmy, zaprasza studentów na końcowych etapach edukacji prawniczej oraz praktyków na wczesnych etapach kariery prawniczej na trzymiesięczny staż (…). Stażyści mają okazję zastosować teorię w praktyce, współpracując z prawnikami International Arbitration Group przy zadaniach wynikających z bieżących spraw, a także możliwość rozwoju zainteresowań poprzez udział w projektach badawczych (…). Program zapewnia stażystom możliwość pracy z naszymi prawnikami i profesjonalnym personelem jako członkami zespołu, a stażyści są aktywnie zachęcani do pełnego uczestnictwa we wszystkich działaniach firmy” – można przeczytać w opisie programu, w którym brała udział Kinga.

Ile na tym zarobiła? Według strony Glassdoor.com, na którą powołuje się Wirtualna Polska, kancelaria WilmerHale płaci stażystom około półtora tysiąca funtów miesięcznie.

Źródło: pudelek.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie