Polityka i Społeczeństwo

Kierowco, lepiej kup sobie bilet miesięczny. Ceny paliwa nas wykończą

Ceny paliwa już teraz mocno obciążają domowe budżety. Niestety nic nie wskazuje na to, by sytuacja miała się poprawić. Mówiąc brutalnie – będzie tylko gorzej.

– Obniżyliśmy VAT na paliwo, obniżyliśmy akcyzę. Zrobiliśmy wszystko, żeby koncerny paliwowe miały jak najniższą marżę – mówił w czwartek na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

– Prezesowi PKN Orlen za jego działania należy się bardzo dobry medal, a nie dymisja – dodawał szef rządu.

Odważna teza, szczególnie gdy przyjrzymy się cenom paliwa. Za litr benzyny zapłacimy już zdecydowanie powyżej 7 zł. A przecież wraz z końcem lipca wygaśnie tarcza antyinflacyjna. Z tarczą czy bez podwyżki są niestety nieuniknione. Swoimi przewidywaniami w programie “Newsroom WP” podzielił się Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu Bieznesalert.

Ceny paliwa: Fatalne prognozy

– Kierowcy na stacjach paliw będą coraz bardziej przecierać oczy ze zdumienia. Mówiłem to jesienią ubiegłego roku, jeszcze przed atakiem Rosji na Ukrainę, że cena będzie podsycana przez kryzys pandemiczny i energetyczny prowokowany przez Rosję – powiedział Jakóbik. Co dalej? Niestety, będzie tylko gorzej.

– Gospodarka po pandemii odbijała, a zdolności do jej zaopatrywania się poblokowały. Na to nałożyła się wojna. Największy skok cen ropy – 30 proc. w górę – mieliśmy w dniu ataku Rosji, czyli 24 lutego. Dodając do tego inflację, drożejącego dolara, nie widzę podstaw do optymizmu. Trzeba szukać innych doraźnych rozwiązań, jak dofinansowanie komunikacji publicznej – ocenił ekspert.

Czytaj również:

Źródło: o2.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie