Polityka i Społeczeństwo

Kasia Tusk ujawniła korespondencję z ojcem na temat protestów. Zobaczcie, co jej napisał były premier

W całej Polsce trwają protesty dot. ostatniego wyroku TK w praktyce zakazującego w naszym kraju aborcji. Te miały też oczywiście miejsce w Gdyni. Wśród osób manifestujących znalazła się Kasia Tusk. Była pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyła.

Kasia Tusk protestuje

“Tatulku, w Gdyni tłum. Miasto zablokowane. Nigdy czegoś takiego nie widziałam. I mnóstwo młodych – napisała na Instagramie Kasia Tusk, opisując to, co widziała na własne oczy w czasie Strajku Kobiet na wybrzeżu.

“To wasza rewolucja” – odpisał jej Donald Tusk. Dodał też, by na siebie uważała.

Tusk o decyzji TK

Co zaś sam były premier i szef Rady Europejskiej sądzi o decyzji TK? Nie przebiera w słowach. “Wrzucenie tematu aborcji i orzeczenie w tej sprawie pseudotrybunału w środku szalejącej pandemii to coś więcej niż cynizm. To polityczne łajdactwo” – napisał w swoim tweecie zaraz po ogłoszeniu orzeczenia.

Ojciec Kasi Tusk z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru nawiązał też do samych protestów. Przypomnijmy, że manifestanci wielokrotnie krzyczeli ostatnio “wyp***dalać” pod adresem Prawa i Sprawiedliwości. Mało tego, na czele marszów noszone są banery z takim właśnie hasłem. “Proszę odejść czym prędzej! Chociaż można wyrazić to prościej” – napisał Donald Tusk.

Źródło: Instagram, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie