Polityka i Społeczeństwo

Kariera byłego posła PiS. Był oskarżony o przemoc domową, dziś jest prezesem w zbrojeniówce

Screen / q4pl

Powraca temat posła PiS, o którym było głośno w 2016 roku. Wtedy jego żona w prywatnym akcie oskarżenia zarzuciła mu dwukrotne naruszenie jej nietykalności cielesnej. Polityk został wtedy usunięty z partii rządzącej, ale dziś jest prezesem spółki należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Były poseł robi karierę w zbrojeniówce

“Jego nazwisko można znaleźć na stronie internetowej Wojskowych Zakładów Inżynieryjnych w Dęblinie wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Został prezesem spółki. Informację o tym, że były poseł ma tam posadę potwierdził portal ddwloclawek.pl” – czytamy na dziennik.pl.

O pośle Łukaszu Zbonikowskim po raz pierwszy głośno było w 2016 roku.  Jego żona Monika zarzucała mu wtedy dwukrotne naruszenie jej nietykalności cielesnej. Ponoć miał wyrwać jej z rąk telefon komórkowy w 2015 roku, zaś w lipcu 2016 roku szarpać i wykręcać ręce. Wyrok w tej sprawie zapadł przed Sądem Okręgowym w Toruniu w sierpniu 2018 roku. Sąd umorzył postępowanie, ale jednocześnie uznał, że miało dojść do szarpaniny. Powołał się na art. 1 § 2. Kodeksu karnego, który stanowi: “Nie stanowi przestępstwa czyn zabroniony, którego społeczna szkodliwość jest znikoma”.

Kontrowersje dot. majątku

To jednak nie koniec. Już w 2017 roku prokuratura prześwietliła oświadczenia majątkowego posła, które składał w latach 2011-2016. Miał on zaniżać wartość swojego majątku. Nieprawidłowości zauważyło też Centralne Biuro Antykorupcyjne, które jednak nie złożyło zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Służby twierdziły, że stwierdzone nieprawidłowości nie były na tyle poważne, aby w ogóle kierować sprawę do prokuratury.

Źródło: dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie