Polityka i Społeczeństwo

Karczewski wykorzystuje trudną sytuację do zemsty politycznej. “Małość, małość, nieskończona małość”

Flickr.com/Senat RP

Powraca temat niechęci Stanisława Karczewskiego i senatorów PiS do Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. W kontekście tego, co ma miejsce w związku z koronawirusem, sytuacja jest wręcz niesmaczna…

Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji Senatu Marszałkiem Izby Wyższej był Stanisław Karczewski. Klęska PiS w wyborach do tej części parlamentu oznaczała jedno – utracił to prestiżowe stanowisko, a wraz z tym wiele bonusów. Polityk chyba nie pogodził się z tą sytuacją i co rusz stara się dopiec swojemu następcy. Tym razem jednak zdecydowanie przesadził.

Pojedynek na to, jak myć ręce

Sytuacja w Polsce w związku z koronawirusem zaczyna przypominać panikę. W takiej sytuacji konieczne jest zachowanie spokoju. Niestety nie wszyscy politycy dojrzeli do takiego zachowania i powagi sytuacji. 

Atak na Marszałka

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie media żyły m.in. tym, że Marszałek Grodzki wyjechał na parę dni do Włoch. Zarzucono mu to, że był tam już wtedy, gdy w tym kraju panowała epidemia koronawirusa.

Teraz własnie tę sytuację wypominają mu teraz senatorowi z PiS-u i sam Karczewski:

Wyjazd polityka Koalicji Obywatelskiej staje się teraz pretekstem do walk wewnętrznych w Senacie. Politycy z PiS w piśmie do Władysława Kosiniaka-Kamysza, lidera PSL, namawiają ludowców niejako do przejścia na ich stronę i zmiany na stanowisku Marszałka. 

Niska kultura polityczna?

Jak oceniać ten ruch polityków PiS-u? Obecnie w naszym kraju trwa panika związana z koronawirusem. Dolewanie oliwy do ognia nie służy nikomu. Odpowiedzialne byłoby podjęcie takich działań – jeśli już ktoś, tj. Marszałek Karczewski, nie może się powstrzymać – dopiero po uspokojeniu się sytuacji.

Przy obecnym klimacie społecznym i politycznym takie inicjatywy, jak ta PiS-u w Senacie, są tylko próbą cynicznego wykorzystania koronawirusa i narastającej paniki do swoich celów. Jeśli ktoś tak działa, nie dorósł do roli nie tylko męża stanu, ale też polityka. Sam Karczewski z kolei zdecydowanie powinien schować swoje nabrzmiałe ego przynajmniej na najbliższy okres. Tym bardziej, że jest z zawodu lekarzem…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie