Polityka i Społeczeństwo

Karczewski odpowiada Tuskowi i maluje utopijny obraz rządów PiS. Były marszałek chyba wrócił z równoległego wszechświata

Wpadka marszałka Senatu. Wobec pytań tego dziennikarza polityk okazał się bezradny
Fot. flickr/Sejm RP

Ostatni wpis Donalda Tuska musiał mocno dotknąć Stanisława Karczewskiego. Były marszałek Senatu postanowił zareagować i przedstawił zaskakującą charakterystykę rządów PiS.

– Okradają własny naród w czasie tragicznej zarazy. Ich rządy przejdą do historii jako czas hańby. Trzeba to wreszcie głośno powiedzieć – nie, nie,  na taką szczerość Karczewski się nie zdobył. To naturalnie wpis Donalda Tuska, który tak byłego marszałka obruszył. Tusk niejednokrotnie w mocnych słowach krytykował rządzących. „Pisowska wersja dyktatury do dykta i tektura. Państwo słabe, ale bardzo dokuczliwe”, „To pod ich rządami coraz więcej Polaków umiera i coraz mniej się rodzi”, „mniej restrykcji, więcej pomocy!” – pisał Tusk na Twitterze.

Słowa byłego premiera rzadko kiedy pozostają bez odpowiedzi ze strony PiS i nie inaczej było tym razem. Za obronę swojej partii zabrał się Stanisław Karczewski i przedstawił dość zaskakujący obraz rządów PiS. Jeżeli jacyś naukowcy szukają dowodu na istnienie alternatywnych wszechświatów, powinni zgłosić się do byłego marszałka Senatu.

 Trzeba to głośno powiedzieć. My pracujemy, budujemy, wzmacniamy Polskę, dbamy o Polaków – napisał Karczewski. Nie zabrakło też krytyki opozycji. – Oni potrafią jedynie knuć, hejtować albo haratać w gałę – ironicznie napisał senator, nawiązując do zamiłowania Donalda Tuska do piłki nożnej.

A więc pracują? Zdecydowanie, szczególnie gdy wzajemnie załatwiają sobie wygodne posadki w państwowych spółkach. Budują i wzmacniają Polskę? Tak, np. takimi inwestycjami jak wieże w Ostrołęce za miliard złotych. Dbają o Polaków? Któż nie czuje się „zabawy” w czasie pandemii? Eh, może lepiej by było, panie marszałku, żeby to pańska partia poharatała w gałę i zostawiła zarządzanie kraju ekspertom?

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie