Polityka i Społeczeństwo

Karczemna awantura w Sejmie. Posłowie PiS ruszyli z szarżą w obronie prezesa Kaczyńskiego

Kaczyński interweniuje w kampanii PiS. Czy desperacka zmiana taktyki uratuje wizerunek władzy?
fot. flickr/Sejm RP

Temat systemowego ukrywania pedofilii w polskim Kościele wciąż budzi olbrzymie emocje. Partia rządząca, choć z pewnością niechętnie, musiała zareagować na wydarzenia opisane w dokumencie braci Sekielskich. Zaproponowała rozwiązanie absurdalne i w zasadzie niepotrzebne, kompletnie nie rozwiązujące problemu braku nieuchronności kary dla księży pedofilii. Debata nad zmianami w kodeksie karnym, które zaostrzają kary za takie przestępstwa była niezwykle burzliwa, a zakończyła się wręcz otwartą konfrontacją posła PO Sławomira Nitrasa i samozwańczych ochroniarzy prezesa Kaczyńskiego.

– Pan minister Ziobro powiedział, że mu faktów brakuje. Raport mówi: 382 księży molestowało, dwóch w więzieniu (za “Wiadomościami”), to gdzie jest 380, o których mówi raport kościelny? 700 prawie dzieci, 700 prawie dzieci, to jest wyrzut sumienia nas wszystkich, a pan pyta o fakt, a ja mówię: to są dzieci – mówił w Sejmie Nitras.

Po swoim wystąpieniu wyciągnął z kieszeni dziecięce buciki i położył przed prezesem partii rządzącej. Natychmiast po tym, tak jakby symboliczne buciki paliły gorącym ogniem odrzucił je sprzed Jarosława Kaczyńskiego wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Gdy poseł PO niestrudzenie próbował jeszcze raz spróbować, szpaler “kogucików” z zaciętymi minami posłów PiS zasłonił swojego lidera. Zresztą zobaczcie sami.

https://twitter.com/makiel969/status/1129104449409044483?s=19

Obrazek z Patrykiem Jakim, kiwającymi groźnie paluszkiem stanie się niewątpliwe symbol tej żenującej próby wyjścia z kryzysu wizerunkowego, w jaki PiS sam się wpędził zawierając bardzo bliski sojusz z polskim klerem. Choćby taka może być korzyść z ujawnienia skandalicznego procederu wśród polskich hierarchów kościelnych. Bo na rzeczywiste przejęcie się losem ofiar zboczeńców w sutannach chyba nie ma co liczyć.

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Michał Kuczyński

Michał Kuczyński - Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zamiłowania bloger i autor tekstów o charakterze publicystycznym. Interesuje się polityką i ekonomią. Prywatnie miłośnik piłki nożnej, muzyki rockowej i dobrego kina. Niegdyś zapalony wiolonczelista.
Zapraszam na mojego Twittera - @KuczynskiM

Media Tygodnia
Ładowanie