Polityka i społeczeństwo

Kampania nienawiści w TVP? Dziś będzie prawdziwa kulminacja

Choć cisza wyborcza zbliża się wielkimi krokami, publiczne media walczą niemal do ostatnich chwil. Nieeleganckie byłoby pisanie tego wprost, ale trudno nie zauważyć, że TVP ewidentnie kibicuje partii rządzącej i prawicowej stronie sceny politycznej.

W czwartek TVP1 ma wyemitować półgodzinny film dokumentalny „Inwazja”. Nie jest to jednak żaden ciekawy i edukacyjny dokument historyczny, ale produkcja uderzająca wprost w  LGBT i lewicowe ruchy, które protestują na rzecz praw mniejszości seksualnych. Dokument zostanie pokazany o godz. 20:00 i to zaraz po głównym wydaniu „Wiadomości” i prognozie pogody, a przed meczem piłkarskiej reprezentacji Polski.

Za pieniądze podatników Telewizja Publiczna nakręciła materiał oparty na pseudo szpiegowskich nagraniach. Niezrozumiałe  jest dla nas, że działanie zgodnie z prawem budzi w TVP aż tak silne emocje – uważają twórcy Kampanii Przeciw Homofobii.

Uderzyć w Lewicę?

Zwiastun „Inwazji” pokazano już we wtorek w TVP Info. Produkcję „reklamowano” też w głównym wydaniu „Wiadomości”. Ponoć dokument „ma demaskować prawdę o marszach równości, które w ostatnich miesiącach odbyły się w wielu miastach”.

Już trochę wcześniej zapowiedział go na Twitterze Przemysław Wenerski, szef redakcji programu „Alarm!”. Jakieś dwa tygodnie temu zamieścił w sieci nagraną ukrytą kamerą rozmowę, z której dowiadujemy się, że uczestnicy marszu równości mają zapewniony dojazd, nocleg i dostają dietę.

Rozmowa z organizatorami “spontanicznych” marszów równości, jakie od tygodni pojawiają się w polskich miastach. To fragment dokumentu, nad którym kończymy pracę. Więcej szczegółów wkrótce. Będzie się działo… – skomentował Wenerski. Następnie kolejny fragment opublikował dwa dni temu – Kulisy, cele, metody, pieniądze, czyli jak działa #InwazjaLGBT – puentował.

Dlaczego TVP 1 publikuje taki film? To zapewne pomysł, który ma na celu uderzenie w Lewicę i ogólnie opozycję skupioną też wokół Koalicji Obywatelskiej, którą PiS również stara się wepchnąć na lewicowe tory (nie w pełni słusznie).

Jaki rezultat przyniesie film? Możliwe, że – jeśli tylko okaże się przesadzony – jest szansa, że wręcz odbije się negatywnie na poparciu dla PiS. Działania partii Kaczyńskiego wskazują jednak na obawę przed brakiem motywacji dla żelaznego elektoratu. Owoce tych działań poznamy w niedzielę.

Źródło: Wirtualne Media

fot. wiadomosci.tvp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie