Polityka i Społeczeństwo

Kaczyńskiemu i Dudzie dostało się od najważniejszej stacji telewizyjnej na świecie. „Często używają skrajnie homofobicznej retoryki”

Zaprzysiężenie Kaczyńskiego
Flickr.com/Kancelaria Premiera

Polskie władze są bohaterem artykułu CNN, ale raczej nie o taką zagraniczną sławę chodziło. Autor tekstu opisuje Polskę jako kraj rządzony przez homofobicznych polityków.

Pretekstem do napisania artykułu była audycja dziennikarza Moritza Webera. Na podstawie badań korespondencji Fryderyka Chopina stwierdził on, że polski kompozytor był zadeklarowanym homoseksualistą, ale jego życiorys został tak zmanipulowany, by nie eksponować prawdziwej orientacji Chopina. Zdaniem Webera plotki o licznych romansach kompozytora z kobietami są co najwyżej „przykrywkami”, a jego listy miłosne do przedstawicielek płci pięknej – sfałszowane.

Rob Picheta, autor tekstu dla CNN, bierze sprawę Chopina za punkt wyjścia do rozważań o współczesnej Polsce. Picheta zauważa, jak ważny dla naszego kraju i jego kultury jest kompozytor. „Jego imię jest wszędzie” – pisze autor, wspominając choćby warszawskie lotnisko. A potem dodaje, że nowe informacje o Chopinie „niezręcznie kolidują z mocno konserwatywnymi tradycjami Polski i jej prawicowym rządem”.

Polska kocha Chopina, ale jej relacje ze społecznością LGBTQ są bolesne – czytamy w artykule CNN. Następnie autor przypomina smutną prawdę o polskim rządzie, który „często używa skrajnie homofobicznej retoryki”. Mateuszowi Morawieckiemu autor zarzuca „skargi na homoseksualną agendę”, która rzekomo ma zagrażać Polsce. Przypomina o „strefach wolnych od LGBT”. Negatywnym bohaterem tekstu jest też Andrzej Duda.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie