Polityka i Społeczeństwo

Kaczyńskiego zapytano o polityczną przyszłość Morawieckiego. Odpowiedź prezesa może zaniepokoić szefa rządu

Czy Mateuszowi Morawieckiemu grozi dymisja? Jarosław Kaczyński został zapytany o sytuację premiera. Odpowiedź może zaniepokoić szefa rządu.

Jarosław Kaczyński odwiedził w sobotę Dolny Śląsk. Spotkał się z wyborcami w Oleśnicy i Wrocławiu, rozmawiał też z Radiem Wrocław. W trakcie tego wywiadu prezesa zapytano o zmiany w rządzie.

– Oczywiście rozważamy różne warianty sytuacji. Przede wszystkim my musimy dotrzeć do społeczeństwa z tą prostą prawdą, że te siedem lat, mimo kryzysów, mimo bardzo trudnej sytuacji, były dla naszego kraju dobre i że odpowiedzią drugiej strony jest nazywanie białego czarnym – stwierdził Kaczyński. Dopytywano go też o przyszłość Mateusza Morawieckiego. Nie jest tajemnicą, że premier nie jest zbyt popularny wewnątrz PiS i do tej pory przed dymisją chroniło go tylko zaufanie Kaczyńskiego. Ale premier staje się twarzą zbyt wielu klęsk rządu PiS, nic więc dziwnego, że frakcje mu przeciwne próbują coraz śmielszych ataków. Jak donoszą zakulisowe doniesienia, ostatnio próbę zdymisjonowania premier podjął Jacek Sasin.

Kaczyńskiego zapytano więc, czy to Mateusz Morawiecki będzie prowadził Prawo i Sprawiedliwość do zwycięstwa w wyborach. Lider PiS powiedział, że nie może w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie.

Jest kwestia rozwiązania tych problemów z węglem, z zimą – wskazał Kaczyński. – Zastanowimy się nad tym w jakiej konfiguracji będzie można to rozwiązać najlepiej. Natomiast pan premier, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki – zapewnił po chwili. Wygląda na to, że Kaczyński dał jasny sygnał, że jego poparcie dla Morawieckiego nie jest już niezachwiane. Możliwe, że wkrótce frakcja przeciwna premierowi wznowi swoje działania. Z drugiej strony, wymiana szefa rządu krótko przed wyborami byłaby trudna do wytłumaczenia wyborcom PiS, których przecież karmi się opowieściami, jak to w Polsce wszystko jest świetnie…

Źródło: Radio Wrocław

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie