Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński zniszczy Banasia dzięki wsparciu nowego sojusznika? To może być ważny poseł opozycji

Flickr/Kancelaria Premiera

Marek Sawicki, czarny charakter z PSL-u, może przyczynić się do uchylenia immunitetu Marianowi Banasiowi. Po czymś takim z szefa NIK zostaną strzępy.

Prokuratura Regionalna w Białymstoku domaga się uchylenia immunitetu Marianowi Banasiowi. Chce mu postawić zarzuty zaniżenia majątku i złożenia fałszywych oświadczeń majątkowych. Prokuratorskim wniosek zajmie się najpierw sejmowa Komisja Regulaminowa, a jej posiedzenie odbędzie się 25 stycznia.

PiS chce odebrać Banasiowi immunitet

Nie możemy się ciągle bronić i rozkładać ręce, że Marian Banaś prowadzi działalność polityczną, ale trzeba w końcu przejść do kontrofensywy, zwłaszcza że tematów z nim jest sporo. Trzeba to ruszyć, nie powinno to już dłużej leżeć – mówi w rozmowie z Gazeta.pl jeden z polityków obozu władzy.

W Komisji Regulaminowej PiS ma nad opozycją przewagę 9:8 i zapewne zostanie zarekomendowane uchylenie immunitetu Marianowi Banasiowi. O wszystkim jednak zadecyduje głosowanie w Sejmie, a to może już się odbyć na najbliższym posiedzeniu w dniach 26-27 stycznia.

Jak pisze portal, Paweł Kukiz raczej nie będzie miał ochoty na głosowanie za uchyleniem immunitetu szefowi Najwyższej Izby Kontroli. Banaś chwali Kukiza za pomysł o powołaniu komisji śledczej i panom jest w tej chwili jak najbardziej po drodze.

Szwarccharakter z PSL-u

Jeżeli Paweł Kukiz i dwójka jego posłów zagłosuje przeciwko odebraniu Marianowi Banasiowi immunitetu, wtedy rachunki wskazują na remis w głosowaniu – 230 do 230. Nowogrodzka to wie i liczy na Marka Sawickiego z PSL-u. Ludowiec publicznie deklarował, że jest za pozbawieniem Banasia ochrony. Posłowie PSL-u odcinali się od słów Sawickiego.

W PSL-u można usłyszeć, że jeśli Marek Sawicki zagłosuje za pozbawieniem Banasia immunitetu, to sam się zepchnie na margines partii – pisze Gazeta.pl. Jak pisze portal, na Sawickiego patrzą już PSL-u bardzo podejrzliwie. Przypomnijmy, że Donald Tusk uważa, że Banasia trzeba za wszelką cenę chronić, bowiem w przyszłości może stać się świadkiem koronnym.

Czytaj także:

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie