Polityka i Społeczeństwo

Kaczyński zapewniał, ze na “Polskim Ładzie” nie straci ten, kto zarabia “normalnie”? No to musiał się zdziwić, gdy zobaczył swoją emeryturę

Konwencja PiS

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika “Sieci” stwierdził, że nikt z “normalnie” zarabiających Polaków nie straci na “Polskim Ładzie”. To ciekawe stwierdzenie tym bardziej, że prezes PiS sam stracił na nowych przepisach ponad tysiąc złotych.

Nie tak Prawo i Sprawiedliwość wyobrażało sobie wejście w życie “Polskie Ładu”. Były ulotki, szumne zapowiedzi, a nowa rzeczywistość według władzy miała szybko znaleźć odzwierciedlenie w sondażach. Efekty są takie, że Polacy liczą straty, a przedstawiciele rządu gęsto tłumaczą się z wprowadzonych zmian.

O powadze sytuacji i traceniu przez władze gruntu pod nogami niech świadczy fakt, że sam Jarosław Kaczyński wyruszył do mediów. W rozmowie z tygodnikiem “Sieci” prezes PiS tłumaczył błędy reformy podatkowej. Kaczyński stwierdził, że na Polskim Ładzie nie stracą osoby zarabiające “normalnie”.

– Przyczyną jednorazowej mniejszej wypłaty w niektórych przypadkach był błąd w naliczaniu podatków. Jest już korekta rozporządzenia ministra finansów, które zostanie tak poprawione, by te błędy się nie mogły powtórzyć. Każdy nauczyciel, który stracił w styczniu, dostanie wyrównanie w lutym – tłumaczył Kaczyński.

– My błędy popełniamy, jak każdy człowiek, ale umiemy je skorygować, wycofać się z błędnych poczynań, przeprosić. Nie zmienia to faktu, że ogólna jakość naszych rządów jest w porównaniu z tym, co prezentowali nasi poprzednicy, jak niebo i ziemia – dodał prezes PiS. Zaskakujące stwierdzenie, bo nie podejrzewaliśmy Kaczyńskiego o takie poczucie humoru.

Ciekawe kto – zdaniem prezesa – zarabia “normalnie” i ile taka pensja wynosi? Można zapytać przewrotnie – kto w takim razie zarabia nienormalnie? Jarosław Kaczyński? Przecież sam prezes – według doniesień “Faktu” – na reformie podatkowej stracił miesięcznie aż 1200 złotych…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie