Po godzinach

Kaczyński załamany. Potężny wróg dokonał niecnego zamachu na jego ulubionego polityka

W polskich kinach można obejrzeć teraz dwa filmy o tematyce mafijno-gangsterskiej. To „Bad Boy” Patryka Vegi i „Dżentelmeni” Guy’a Ritchi’ego. Ten tekst nie będzie jednak o historiach ze srebrnego ekranu. Rzeczywistość okazuje się jednak być – jak to ma w zwyczaju – o wiele gorsza. Mianowice ktoś ostrzelał Bogu ducha winne… biuro. I to nie byle jakie biuro, dodajmy. Chodzi o siedzibę europarlamentarzysty PiS Ryszarda Czarneckiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Kto stoi za tym nikczemnym czynem? I dlaczego w ogóle wpadł na pomysł, by strzelać do pustego pomieszczenia?

O zajściu dowiedzieliśmy się od samego przerażonego polityka. Czarnecki poinformował o nim świat za pomocą Twittera. Do postu dodał wstrząsającą fotografię. Niczym sprawny detektyw odkrył już, że do ataku doszło w nocy. Jak na technika kryminalistki przystało ustalił już też niemal narzędzie zbrodni. W rozmowie z „Faktem” powiedział, że sprawca lub sprawcy posłużyli się najprawdopodobniej bronią pneumatyczną. Na miejscu potencjalnego zamachu pracuje już też policja.

Popękana szyba i ataki na polityków PiS-u

W nocy ostrzelano biuro poselskie w Nowym Dworze Mazowieckim. Prawdopodobnie z broni pneumatycznej. Na miejscu jest policja. Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie – powiedział „Faktowi” Ryszard Czarnecki.

Do tego nie ma wątpliwości: akt miał naturę polityczną. – To biuro było od kilkunastu dni obklejane różnymi nienawistnymi plakatami. Wczoraj też wybito szybę w samochodzie miejscowego radnego PiS – dodał polityk.

 

Dodane do tweetu zdjęcie jest dość niewyraźne. Jak europoseł doszedł do wniosku, że użyto „broni pneumatycznej”? Tego nie wiadomo. Nie jest tego pewna też sama policja.

– Wpłynęło do nas zgłoszenie o uszkodzeniu szyby w lokalu wynajmowanym przez pana Ryszarda Czarneckiego. Na chwilę obecną na miejscu trwają czynności. Jest technik kryminalistyki. Są wykonywane oględziny i zbierane informacje. Na chwilę obecną jest za wcześnie mówić o tym w jaki sposób ta szyba została uszkodzona. Zbieramy też informacje, czy można z tym incydentem powiązać inne zdarzenia. Dopóki trwają czynności nie mogę tego potwierdzić – przekazała „Faktowi” st. asp. Joanna Wielocha, oficer prasowa z komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Szczerze powiedziawszy takich zniszczeń można byłoby też dokonać zwykłymi kamieniami. Złośliwie chciałoby się dodać, że Czarnecki postanowił dodać jednak do swojego zamachu trochę dramatyzmu i… profesjonalizmu.

Jaki polityk, taki atak

Czarnecki jest znanym politykiem PiS-u, choć swoim wizerunkiem przypomina raczej przyjaznego, lekko fajtłapowatego misia z kreskówki, a nie krwiożerczego współpracownika równie demonicznego jak on Jarosława Kaczyńskiego. Któż chciałby go skrzywdzić? Chyba ktoś bez serca! Może stąd narzędzie ataku zostało wybrane takie, a nie inne. Zamiast karabinu maszynowego czy bazooki, biuro zostało prawdopodobnie ostrzelane z procy. Jaki polityk, taki zamach?

Źródło: Fakt, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie